Šest let pro brutálního útočníka, kterého zastavila až žena s pistolí

Šest let pro brutálního útočníka, kterého zastavila až žena s pistolí
09 / 01 / 2019, 19:15

Krajský soud v Ostravě projednával případ násilníka, který zaútočil na cestujícího v tramvaji. Obžalovaný Radim Foltera mu dal ,,hlavičku", fyzicky jej inzultoval a nakonec mu o hlavu rozbil láhev od alkoholu, kterou popíjel. Řádění 29letého Foltery ukončila až pohotová žena, která na něho vytáhla pistoli. Foltera, který už měl v minulosti problémy se zákonem, se k činu přiznal.

Až 12 let vězení hrozilo Radimovi Folterovi, který zaútočil na cestujícího v tramvaji. Krajský soud v Ostravě mu nakonec uložil šestiletý nepodmíněný trest. Odsouzený i státní zástupce si ponechali lhůtu pro případné odvolání. Incident se stal loni v prosinci po 20. hodině v tramvaji číslo 8 v Ostravě.

Foltera vstoupil podle soudu do dopravního prostředku již opilý, vyhlédl si jednoho cestujícího, kterého napadl. Nejprve mu dal "hlavičku", pak jej udeřil a nakonec otřesenému muži, který klečel na podlaze, rozbil láhev o hlavu. Foltera ještě do bezvládného muže začal kopat, a když udeřil i ženu, která se snažila muže zastat, vytáhla na útočníka legálně drženou pistoli Glock. To přinutilo Folteru ukončit jeho řádění.

Napadený muž u soudu prohlásil, že Foltera se po něm dožadoval cigaret, a když mu odpověděl, že žádné nemá, tak na něho násilník ihned zaútočil. Shodou okolností neskončil útok fatálním zraněním, což by Folterovi nepochybně přitížilo.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace