Sestra Savčenkové nemůže z Ruska, urazila prý soud

Sestra Savčenkové nemůže z Ruska, urazila prý soud
Autor: FB |Popisek: I druhá Savčenková je v Rusku...
28 / 04 / 2016, 11:00

Ukrajinský diplomat, stálý zástupce Ukrajiny v Radě Evropy Dmytro Kuleba oznámil, že ruské úřady nedovolily Věře Savčenko, sestře ukrajinské pilotky Nadi Savčenko, který je uvězněna v Rusku, návrat na Ukrajinu!

Sestra vězněné pilotky byla zadržena na kontrolním stanovišti Chertkovo v rostovském regionu. 

"Ruské úřady neumožnily Věřř Savčenko vstup na Ukrajinu. Spolu s konzuly, je na cestě do našeho generálního konzulátu v Rostově," tweetnul v časných ranních hodinách Kuleba a dodal: "Dobrou zprávou je také to, že se ruské orgány neodvážily porušit diplomatickou imunitu našich konzulů chránících Věru."

Ilya Novikov, právník Nadi Savčenko, odjel do Rostov na Donu krátce po incidentu. Podle něj je Věra Savčenko je v budově ukrajinského konzulátu. Její budoucnost se rozhoduje na nejvyšší diplomatické úrovni, řekl pro ukrajinský Kanál 112 dnes ráno .

Jak již bylo dříve oznámeno, Věra Savčenko a ukrajinský konzul se zamkli v diplomatickém voze ve středu večer poté, co si pas Věry vzali ruští policejní důstojníci, kteří ji chtěli vyslýchat.

Poté, co čekali mnoho hodin v zablokovaném automobilu po mnoho hodin, jim bylo umožněno odjet na ukrajinský konzulát v ruském městě Rostov na Donu.

Ruští pohraničníci tvrdí, že Věru Savčenko chce ruská policie za urážky čečenského soudce v případě ukrajinských občanů Mykoly Karpiuka a Stanislava Klykha.

Zdroj: Unian 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace