Šestý muž na Měsíci, Edgar Mitchell zemřel. Věřil v mimozemšťany

Šestý muž na Měsíci, Edgar Mitchell zemřel. Věřil v mimozemšťany
Autor fotografie: Ilustrační foto
06 / 02 / 2016, 07:30

Americký astronaut, Edgar Mitchell, který se jako šestý muž procházel po Měsíci, zemřel ve věku 85 let. Byl přesvědčen, že nejsme ve vesmíru sami.

Mitchell byl účastníkem tříčlenné výpravy Apollo 14 v roce 1971 a na povrchu Měsíce strávil více než 9 hodin. Návštěva vesmíru v něm zanechala hluboký dojem. Po návratu z Měsíce Mitchell prohlásil, že měl ve vesmíru zjevení a zbytek života zasvětil studiu lidské mysli a paranormálních jevů. Byl přesvědčen, že Zemi navštívili mimozemšťané.

"Bylo to ohromující pocit jednoty, propojenosti," řekl v rozhovoru mnoho let po misi Apollo 14. 

"Nebylo to oni a my, bylo to, " To jsem já. To je všechno. To je jedna věc. "

Mitchell opustil americkou vesmírnou agenturu NASA v roce 1972 a zřídil vlastní Institut noetických věd. Cílem institutu bylo podpořit teorii "individuální a kolektivní transformace prostřednictvím výzkumu vědomí".

Doktor Edgar Mitchell hovoří o svém přesvědčení v existenci mimozemského života:

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace