Severní Korea obviňuje USA z přípravy "preventivního úderu"

Severní Korea obviňuje USA z přípravy &quote;preventivního úderu&quote;
Autor: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto B-1B
08 / 08 / 2016, 09:30

Severní Korea obvinila Washington z plánování preventivního jaderného úderu poté, co USA oznámily, že nasadí svůj strategický bombardér B-1 v Pacifiku poprvé za posledních deset let.

Strategické bombardéry B-1B jsou od soboty nasazeny na letecké základně na ostrově Guam, což velení amerického letectva popsalo jako běžnou rotaci strojů B-52 a B-1B.

Bombardéry B-1B jsou schopny zasáhnout cíle na korejském poloostrově do dvou hodin od svého vzletu z Guamu.

Napětí v regionu je vysoké vzhledem ke čtvrté jaderné zkoušce, kterou provedla Severní Korea letos v lednu a po sérii testů raket namířených směrem na Japonsko. Severokorejský režim obviňuje USA, že se chystají na svržení komunistického režimu tím, že mobilizuje své jaderné síly a zhoršuje tak napětí v regionu, což by mohlo skončit jadernou válkou.

Státní média KLDR varují USA, že skončí v moři plamenů, pokud začnou jakoukoliv agresi proti jednomu z posledních států světa s komunistickou diktaturou. Severní Korea hrozí preventivními jadernými údery proti jihokorejským a americkým cílům i přes plánované nasazení amerického protiraketového systému THAAD v Jižní Koreji. 

29. července US Air Force uvedla, že poprvé o dubna 2006 vyšle na Guam pombardéry B-1B, což má poskytnout USA a regionálním partnerům věrohodnou, strategickou platformu projekce síly.

Zdroj: Military.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace