Severní Korea odsoudila dalšího Američana k nuceným pracím

Severní Korea odsoudila dalšího Američana k nuceným pracím
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Kim Čong-un
29 / 04 / 2016, 16:15

Američana korejského původu odsoudil totalitní režim na 10 let nucených prací.

Severokorejský režim pokračuje v perzekuci amerických občanů na svém území. K mnoha letům nucených prací tentokrát odsoudila Američana korejského původu Kim Dong Chula. Ten se měl podle obžaloby dopustit podvracení a vyzvědačství, špionáže pro jihokorejskou tajnou službu. Rovněž se mu kladlo za vinu, že prý šířil v přísně ateistickém státě náboženské myšlenky.

Chul, který byl zadržen loni v říjnu, na tiskové konferenci řekl, že se ke všem bodům obžaloby přiznává a svých činů lituje. Severokorejský režim běžně nechává své vězně veřejně před odsouzením ponížit vynuceným přiznáním k činům, které nespáchali a ani spáchat nemohli.

Momentálně se však kvůli pokračujícím jaderným testům Severní Korey nacházejí vzájemné vztahy s USA hluboko pod bodem mrazu. Severní Korea tak používá v době zvýšeného mezinárodního napětí americké občany jako rukojmí, které mají sloužit k případným americkým ústupkům. V roce 2014 Severní Korea naopak propustila americké občany Kennetha Baeho a Matthew Millera.

V březnu sehrál severokorejský režim stejné ,,divadlo" i v případě amerického studenta Otto Warmbiera. Ten byl v lednu tohoto roku zadržen, protože se měl pokusit ukrást politický plakát v hotelu v Pchjongjangu, v němž byl ubytován. Na zinscenované tiskové konferenci se psychicky zhroucený Warmbier doznal k činům, které měly mít protistátní charakter. Odsouzen byl k 15 letům nucených prací.

 

Zdroj: iDNES.cz

Tagy článku