Severní Korea otestovala nový motor pro mezikontinentální balistické rakety

Severní Korea otestovala nový motor pro mezikontinentální balistické rakety
Autor: redakční databáze|Popisek: Severní Korea
10 / 04 / 2016, 13:30

Severní Korea testuje v současné době nový typ motoru pro mezikontinentální rakety

Severní Korea stále pokračuje v testech mezikontinentálních balistických raket. Jejim nejnovějším ,,úspěchem" je test nového motoru pro tyto rakety. Severokorejci vyvinutý motor má zvýšit dolet každé střely, která může nést jadernou hlavici. Podle severokorejské tiskové agentury KCNA pak budou moci zasáhnout území USA.

Jihokorejští experti však o tom pochybují a poukazují na to, že raketu, která by navíc byla nosičem jaderné hlavice, Severní Korea ještě nemá. A v dohledné době ani mít nebude.

Severokorejci ovšem považují nejnovější test za velký úspěch. Je součástí jejich jaderného plánu, v němž hodlají i přes mezinárodní sankce pokračovat. Na začátku ledna Severní Korea provedla svůj čtvrtý jaderný test. Ty pokračují i přes sankce, jež Rada bezpečnosti OSN uvalila na Severní Koreu v březnu.

U všech testů byl přítomen i Kim Čong-un, což má svůj důvod. Bezpečnostní analytici předpokládají, že dlouhodobý jaderný plán je mimo jiné součástí upevňování režimu a autority severokorejského vůdce. Ta podle jejich názoru měla v minulém roce utrpět trhliny.

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace