Severní Korea postrádá ponorku, cvičení USA a Jižní Koreje pokračuje

Severní Korea postrádá ponorku, cvičení USA a Jižní Koreje pokračuje
Popisek: Ilustrační foto sovětské ponorky třídy Golf II
12 / 03 / 2016, 16:00

Ponorka se postrádá a pravděpodobně je potopená, tvrdá zprávy v amerických médiích. Ponorka se pohybovala několik posledních dní podél severokorejského pobřeží, než se ztratila.

Nehoda přichází v době, kdy se zvyšuje napětí mezi oběma Korejemi a ta jižní provádí největší vojenské cvičení s USA v historii. Severní část kontrovala prohlášením, že uvažuje o preventivním vojenském úderu (včetně použití jaderných zbraní), pokud zachytí jakoukoliv známku chystané invaze.

Podle US Naval Institute Journal americké námořnictvo ponorku sledovalo, když najednou zmizela. US Navy poté zaregistrovalo pohyb severokorejských lodí, které po ponorce pátrají.

Severokorejské námořnictvo provozuje asi 70 ponorek různých velikostí a různého stáří. Do flotily patří například sovětské ponorky třídy Golf, Romeo, nebo ponorky postavené podle jugoslávských Sava a Heroj.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace