Severní Korea připravena zastavit jaderné testy, pokud USA skončí vojenská cvičení s Jižní Koreou

Severní Korea připravena zastavit jaderné testy, pokud USA skončí vojenská cvičení s Jižní Koreou
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Severní Korea
24 / 04 / 2016, 12:15

Severní Korea si ale klade podmínku - USA musí ukončit společná vojenská cvičení s Jižní Koreou.

Severokorejský ministr zahraničí Ri Su Yong je připraven otevřít otázku zastavení jaderných testů. Stalinistický režim si však klade podmínky, USA musí zastavit každoroční vojenská cvičení s Jižní Koreou.  Ministr zahraničí to řekl v rozhovoru pro agenturu AP v sobotu.

Ri Su Yong v interview poznamenal, že Severní Korea má právo si udržovat jaderný ,,odstrašující" prostředek. Druhým dechem však podotkl, že jeho země je ochotna při splnění závazných podmínek ze strany USA jaderné testy pozastavit: 

,,Skončete se společnými cvičeními jaderných testů na Korejském poloostrově, potom zastavíme i my naše jaderné testy."

V rozhovoru ministr zahraničí potvrdil pozici, kterou zastává severokorejský režim již dlouho. Jaderné zbraně vyvíjí Severní Korea pro svou obranu. Pokud by USA zastavily společná vojenská cvičení s Jihem, mohlo by to podle něho ,,otevřít" dveře k dalším rozhovorům a zmírnit napětí mezi oběma zeměmi:

,,Protože pokud budeme pokračovat v cestě vzájemné konfrontace, tak to povede ke katastrofálním dopadům."

Yong podotkl, že když USA zastaví zmíněná cvičení třeba na několik let, mohou ,,vyvstat nové příležitosti pro obě země i celý svět".

 

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace