Severní Korea provedla další zkoušku raketového pohonu

Severní Korea provedla další zkoušku raketového pohonu
23 / 06 / 2017, 08:00

Severní Korea provedla další test nového raketového motoru, který je podle USA součástí severokorejského programu vývoje mezikontinentální balistické střely. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na americké úřady.

Spojené státy se domnívají, že šlo o zkoušku nejmenšího stupně celkem třístupňového pohonu mezikontinentální balistické střely, řekl Reuters její zdroj.

KLDR už v tomto roce uskutečnila několik pozemních testů raketových pohonů i zkoušek samotných raket.

Mezikontinentální raketu, která mívá dolet kolem 6000 kilometrů, Pchjongjang jako takovou ještě nikdy netestoval. Tuto technologii ale podle Západu vyvíjí tajně pod záminkou vypouštění raket se satelity na oběžnou dráhu kolem Země.

Ambicí severokorejského diktátora Kim Čong-una je vyvinout střelu schopnou zasáhnout kontinentální území Spojených států, s největší pravděpodobností Aljašku, která je vzdálena asi 5000 kilometrů od severokorejských odpališť.

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace