Severní Korea si hraje s ohněm a malý diktátor se může ošklivě popálit

Severní Korea si hraje s ohněm a malý diktátor se může ošklivě popálit
Autor: YouTube|Popisek: Kim se dívá
01 / 04 / 2016, 08:15

Severní Korea dnes vypálila raketu do moře na severovýchodním pobřeží, sdělil to vojenský zdroj z Jižní Koreje.

Odpal rakety nastal několik hodin poté, ci představitelé Jižní Koreje, Japonska a Spojených států varovali Pchjongjang od dalších provokací, protože pak bude čelit většímu tlaku.

Psali jsme: KLDR oznámila test vodíkové pumy, Soul ale nezaznamenal radiaci

Střela byla odpálena z oblasti poblíž severovýchodního pobřeží, agentuře Reuters to sdělil jihokorejský vojenský úředník. Jednalo se o střelu země-vzduch krátkého doletu, jihokorejská armáda se nyní snaží určit rozsah.

Odpal okolo 12:45 místního času přichází několik hodin poté, co americký prezident Barack Obama se připojil k jihokorejskému prezidentovi Pak Kun-hje a japonskému premiérovi Šinzó Abemu a slíbili zvýšit tlak na Severní Koreu kvůli jejím nedávným aktivitám. Všechny tři země se dohodly na spolupráci při dalších krocích proti hrozbám pocházejícím z Pchjongjangu.

A pak se Rusko a Čína diví, že chce Jižní Korea protiraketový deštník?

Jiné zprávy z dnešního rána mluví o severokorejském rušení GPS signálu, což přinutilo některé obchodní lodě k návratu do přístavů.

Zdroj: Reuters

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace