Severní Korea zablokovala sociální sítě

Severní Korea zablokovala sociální sítě
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Kim Čong-un
04 / 04 / 2016, 18:30

Severokorejský režim zablokoval sociální sítě - Facebook, Twitter, jihokorejské webové stránky a další ,,nevhodné" materiály se sexuální tématikou či motivem gamblerství. Představitelé totalitní diktatury chtějí posílit kontrolu nad nežádoucím únikem informací do světa. Cizinci mají od roku 2013 v omezeném režimu možnost se připojit přes mobilní telefon na Facebook či Twitter.

Severní Korea zablokovala nejznámější sociální sítě - Facebook, Twitter, největší internetový server pro sdílení videí Youtube a jihokorejské webové stránky. Učinila tak ve snaze ještě více posílit dohled nad únikem pro režim nežádoucích informací. Rozhodnutí oznámilo severokorejské ministerstvo pošt a telekomunikací minulý pátek.

Severokorejci již nebudou mít přístup ke stránkám se sexuální tématikou a motivem hazardních her a gamblerství. Vzhledem k tomu, že k internetu je připojena jen hrstka z nich, nemá toto rozhodnutí zásadní efekt. Již v roce 2015 zablokovala Severní Korea další komunitní síť pro sdílení fotografií Instagram údajně pro ,,škodlivý obsah".

Cizinci pak mají od roku 2013 přístup na sociální sítě v omezeném režimu. Přes mobilní telefony se návštěvníci stalinistického skanzenu mohou připojit na Facebook či Twitter. V roce 2015 v souvislosti s požárem hotelu Koryo odstřihla dočasně společnost Koryolink, která je jediným mobilním poskytovatelem v zemi, turistům připojení. Pravděpodobně proto, že si požár hromadně fotili a severokorejský režim nechtěl, aby se fotografie neštěstí dostaly do světa.

 

Zdroj: theguardian.com

 

 

Tagy článku