Severokorejská státní média podporují ,,moudrého" Trumpa před ,,hloupou" Clintonovou

Severokorejská státní média podporují ,,moudrého&quote; Trumpa před ,,hloupou&quote; Clintonovou
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Severní Korea
01 / 06 / 2016, 16:00

Severokorejská státní média se ,,vložila" do bitvy o Bílý dům, když preferuje kandidáta republikánů Donalda Trumpa před Hillary Clintonovou.

Pokud by mohla Severní Korea zasáhnout do boje o funkci amerického prezidenta, volila by jednoznačně Donalda Trumpa. Prostřednictvím státem kontrolovaných médií to napsal deník DPRK Today. Trumpa list nazval ,,chytrým" politikem, naopak Clintonovou počastoval slovem ,,hloupá".

V editorialu DPRK Today se píše, že ,,je mnoho pozitivních aspektů, které se vztahují ke Trumpově buřičské politice". Noviny se pak v kladném tónu zamýšlejí nad Trumpovým výrokem, ,, že by se prý nikdy nepletl do případné války Severní a Jižní Koreje".

List zvláště ,,tleská" Trumpovu prohlášení z března tohoto roku, kdy řekl, že USA by se měly více otevřít jednání se Severní Koreou a navázat zde standardní mezinárodní dialog mezi oběma zeměmi. DPRK Today pak Trumpa vyzývá, ať to udělá pokud možno hned, pokud bude samozřejmě zvolen příštím americkým prezidentem. Trump již dříve řekl, že by neměl problém zahájit dialog s Kium Čong-unem.

Clintonovou nazvaly noviny hloupou proto, že nesouhlasí s jejími návrhy na vyřešení jaderné otázky v Severní Korey, Íránu i ve světě. Podle DPRK Today bývalá ministryně zahraničí adaptovala íránský model k vyřešení jaderných otázek na korejském poloostrově.

Severokorejská státní média se zmínila tento týden také o tom, že Trump by v případě svého zvolení přehodnotil rozmístění amerických vojáků v Jižní Koreji a nevyloučil prý ani jejich stažení . 

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace