Severokorejského diplomata, který uprchl do Jižní Koreje, nazývá KLDR ,,lidskou spodinou"

Severokorejského diplomata, který uprchl do Jižní Koreje, nazývá KLDR ,,lidskou spodinou&quote;
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Severní Korea
20 / 08 / 2016, 18:00

Velvyslanec KLDR ve Velké Británii Tche Jong-ho se rozhodl zažádat v Jižní Koreji o azyl. Za to jej nazývá severokorejský režim ,,kriminálníkem" a ,,lidskou spodinou".

Ve středu oznámilo jihokorejské ministerstvo pro sjednocení, že diplomat uprchl i s celou rodinou do Jižní Koreje. KLDR v první reakci obvinila Soul z toho, že využívá ,,zběhlého" diplomata pro svou propagandu, aby veřejně poškodil severokorejské vedení. Severokorejská státní agentura KCNA rovněž kritizuje britskou vládu, že porušuje mezinárodní protokol tím, že diplomata nevydala KLDR, ale Jižní Koreji.

KCNA také zveřejnila zprávu, podle níž měl být Jong-ho povolán zpět do KLDR v červnu. KLDR jej totiž podezřívá z toho, že zproněvěřil vládní finanční zdroje, dopustil, aby se na veřejnost dostaly přísně tajné informace a měl i podle KCNA dokonce sexuálně napadnout nezletilou osobu.

Agentura prohlásila, že Jong-ho měl být ,,zákonně potrestán" za to, že zradil svou vlast, která jej vychovala, a nazvala jej ,,lidskou spodinou". Podobná obvinění však používá severokorejský režim poměrně často, když se chce zbavit vysoce postavené osoby ve svém aparátu či právě zástupců diplomatického sboru.

Ve středu zveřejnil Soul informaci, že Jong-ho byl jedním z nejzkušenějších severokorejských diplomatů, který se rozhodl uprchnout ze svého zastupitelského úřadu. Jong-ho se rozhodl požádat v Jižní Koreji o azyl z toho důvodu, že byl již znechucen politikou Kim Čong-una a obával se o budoucnost svých dětí.

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.