Sexuálně obtěžoval i pětiletou dívku. Osmdesátiletý imám stane u soudu

Sexuálně obtěžoval i pětiletou dívku. Osmdesátiletý imám stane u soudu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: imám
22 / 01 / 2017, 17:00

Bývalý učitel v mešitě, imám Mohammed Haji Saddique z Cardiffu se bude zodpovídat u soudu za to, že měl sexuálně obtěžovat nezletilé dívky, přičemž jedné z nich bylo teprve pět let.

Celkem je obviněn z 15 sexuálních útoků na nezletilé, které se měly vztahovat k několika dívkám velmi nízkého věku.

související: Cílem islámu je, aby se celý svět modlil k Alláhovi, říká odborník na politický islám Bill Warner

Soud uvedl, že věk obětí se pohyboval mezi 5 až 11 lety. Obtěžovat je měl mezi lety 1996 - 2006.

V pátek, kdy se konal soud, Saddique všechna obvinění odmítl. Soud zatím rozhodl, že  Saddiqua propustí podmíněně na kauci, než se bude konat další stání, jež je naplánováno na 5. června.

Podle zjištění soudu měl Saddique vyučovat zhruba 30 let v jedné mešitě v Cardiffu. Nyní už ale bývalý imám zde nepůsobí a není činný ani v jiné náboženské  instituci.

 

psali jsme: 

VIDEO: Škola nahnala žáky do mešity, aby se naučili ,,správně" modlit. Na vše dohlížel radikální imám

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.