Švédská policie oznámila desítky sexuálních útoků na hudebních festivalech. Nejmladší oběti je 12 let

Švédská policie oznámila desítky sexuálních útoků na hudebních festivalech. Nejmladší oběti je 12 let
05 / 07 / 2016, 20:00

Policie v jižním Švédsku prošetřuje celkem 25 stížností týkajících se sexuálního napadení dívek na hudebních festivalech. Nejmladší oběti je pouhých 12 let.

Na policii švédského města Karlstadtu v jižní části země přišlo po hudebním festivalu "Putte i Parken", který se tam konal od čtvrtka do soboty, přinejmenším 16 oznámení o sexuálním obtěžování.

"Všechna oznámení analyzujeme a snažíme se zjistit, co se stalo. Některé okolnosti naznačují, že se jednalo o stejnou partu mladíků," tvrdí mluvčí místní policie Per-Arne Eriksson. Zdroj: aftonbladet.se

Dívky popisují obtěžování jako pokusy  je násilím políbit nebo se dotknout různých částí těla. Věk obětí se pohybuje od 12 do 17 let. Podle údajů policie se nejvíc podobných případů odehrálo přímo u jeviště během vystoupení umělců, kde se schází nejvíc diváků. Útoky se podobaly těm, ke kterým došlo během novoročních oslav v německém Kolíně nad Rýnem.

Podle policie byl ve všech případech zaznamenán stejný postup ze strany násilníků, dívky byly obklopeny skupinami sedmi až osmi mladíků, kteří je osahávali a snažili se je líbat. Dva podezřelí byli zatčeni už v pátek v noci, ale krátce poté byli propuštěni a předáni pracovníkům z pečovatelských domovů pro mládež (HVB-home).

Dalších pět oznámení, v nichž se hovoří nejméně o jednom pokusu o znásilnění a čtyřech případech sexuálního obtěžování, bylo podáno na policii po dalším hudebním festivalu, který se konal o minulém víkendu ve švédském městě Norrköping.

Za řadu podobných útoků byli v posledních dvou letech ve Švédsku viněny gangy migrantů. Incidenty vypluly na veřejnost díky uniklé policejní zprávě, která varovala, že za těmito zločiny stojí organizované skupiny "mladíků bez doprovodu ze Středního východu". Zdroj: rt.com

Švédská policie uvolnila minulý měsíc zprávu, ve které je uvedeno, že podle průzkumu EU je Švédsko zemí, kde je pácháno nejhorší sexuální násilí na ženách v celé Evropě. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace