Sexuální útoky na berlínském multikulturním festivalu.

Sexuální útoky na berlínském multikulturním festivalu.
Autor fotografie: -jkb- / pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 |Popisek: Carnival of the cultures, Berlin, 2006
16 / 05 / 2016, 07:30

Německá policie zadržela tři podezřelé muže, kteří obtěžovali dvě dívky během víkendového festivalu "Karneval der Kulturen" v Berlíně. Historie se opakuje?

Útoky připomínají situaci o silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem připomíná německý deník Die Welt s odvoláním na policejní zdroje.

Dvě 17 a 18 leté dívky byly sexuálně obtěžovány a jedna z nich byla během pouličního festivalu okradena, uvedla berlínská policie v neděli na svých stránkách. K útoku došlo v sobotu večer ve čtvrti Kreuzberg, kdy skupina asi deseti mladých mužů obklopila dvě mladé ženy, potom je osahávali a obtěžovali. Když se dívky snažily odejít, mladíci je zatlačili zpět. Jeden z útočníků ukradl jedné z nich z kapsy saka mobilní telefon. Kolemjdoucí muž začal celý incident natáčet, ale byl napaden jedním z útočníků.

Po příjezdu policie byli tři mladíci ve věku 14 a 17 let zadrženi a ukradený mobilní telefon byl vrácen oběti. Policie na Twitteru uvedla, že podezřelí jsou policii známí za "předchozí incidenty" a dva z nich jsou "tureckého původu" , původ třetího "znám není." Všechny tři policie již propustila na svobodu.

Policie v současné době prošetřuje, zda nedošlo i k dalším podobným incidentům a vyzvala případné oběti, aby vše oznámily berlínské policii. Server Die Welt upozorňuje na skutečnost, že incident připomíná silvestrovské útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem a dalších německých městech. Současně uvádí, že bezpečnost na berlínském karnevalu zajišťovalo asi 800 policistů.

TAG: Sexuální násilí

Karneval kultur (německy der Karneval der Kulturen) v Berlíně je známým multikulturním festivalem ve městě žijících národů a národností, který chce berlínskému obyvatelstvu ukázat kulturní pestrost a přispět k porozumění, odbourání předsudků a integraci cizinců ve městě. První karneval se uskutečnil roku 1996, poté se ročně opakuje o letnicovém víkendu (tj. 50 dní po velikonocích) jako velký průvod především v berlínské čtvrti Kreuzbergu. Průvod více než 180 v Berlíně žijících národností, kde vystupují např. taneční skupiny v národních krojích, je doplněn slavnostmi a vystoupeními různých kulturních, hudebních a choreografických souborů, trvajícími dva až tři dny. Wikipedia

 

Tagy článku