Sexuální útoky v Německu součástí "hybridní války" vedené Ruskem?

Sexuální útoky v Německu součástí &quote;hybridní války&quote; vedené Ruskem?
14 / 12 / 2016, 13:45

Rusko má prý zájem "sabotovat" výsledek voleb do německého Bundestagu v příštím roce tak, že "drasticky změní veřejné mínění německých občanů". Alespoň to naznačuje evropský think tank financovaný americkým miliardářem Georgem Sorosem.

Německý bulvární list Bild ve svém článku varuje před tím, že by se ruský prezident Putin mohl pokusit zasahovat do voleb, které proběhnou v Německu příští rok. Opakoval by se tak údajně stejný "scénář" z USA, kdy CIA obvinila Rusko z toho, že zasahovalo do amerických prezidentských voleb

Podle amerického deníku Los Angeles Times ohrožuje kriminalita páchaná uprchlíky přistěhovaleckou politiku Merkelové i její šanci na opětovné zvolení kancléřkou. 

S další "konspirační" teorií tentokrát přišel německý politolog a specialista na Rusko Gustav Gressel z evropského think tanku Evropská rada pro zahraniční vztahy (European Council on Foreign Relations - ECFR), který v článku v Bildu prohlásil, že tajné služby Ruska a Sýrie mohly do Německa vyslat najaté "sexuální útočníky", kteří obtěžovali Němky během loňských silvestrovských oslav s cílem, aby tak ovlivnily federální volby.

„Někteří z iráckých a syrských uprchlíků udržovali kontakty s Asadovým režimem či zpravodajskými službami Saddáma Husajna. Co by se například stalo, kdyby k útokům v Kolíně nad Rýnem došlo těsně před volbami? Jaké by to mělo důsledky pro Angelu Merkelovou? Jak by potom dopadly německé volby? Je to samozřejmě extrémní případ, ale něco takového určitě možné je,“ konstatoval Gressel.

Zneužívání například uprchlické vlny jako nástroje pro ovlivňování německých či jiných voleb je bezpečnostními experty považováno za součást hybridní války, které údajně Rusko v posledních letech s oblibou využívá vůči svým protivníkům.

Již před měsícem vyjadřoval obavy ze zasahování Ruska do německých voleb šéf domácí rozvědky BfV Hans-Georg Maassen, který hovořil o snaze Kremlu ovlivňovat „veřejné mínění a rozhodovací procesy v zemi“. 

Angela Merkelová sa obáva, že ''trolovia'' a ''falošné správy'', by mohli ovplyvniť blížiace sa voľby v Nemecku

Zdroj: express.co.ukparlamentnilisty.czhlavnespravy.skbreitbart.com

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace