Seznam nejhledanějších FBI je stále obskurnější: Číslo 1 z roku 2013 ubodalo muže, extremistu, který obtěžoval jeho snoubenku

Seznam nejhledanějších FBI je stále obskurnější: Číslo 1 z roku 2013 ubodalo muže, extremistu, který obtěžoval jeho snoubenku
Popisek: Rivera Gracias
02 / 03 / 2018, 19:00

Rivera Gracias se stal prvním z „top ten“ nejhledanějších zločinců FBI v roce 2013. Pro mnohé to bylo překvapení, protože bylo mnoho lepších kandidátů.

Gracias, původem ze Salvádoru, byl hledán proto, že ubodal Richarda Limona (68) z Colorada, který žil s matkou jeho snoubenky. Gracias se nemohl přenést přes to, že Limon dělal jeho snoubence nemravné návrhy, lichotil jí a předčítal ji výňatky knih amerických prezidentů (Obama, Clinton, Washington...).

Zavražděný Richard Limon byl nadšený demokrat se zálibou v americké historii, důsledně odmítal přítomnost přistěhovalců a vyvraždění indiánu obhajoval jako „právo silnějšího“.

psali jsme: Kdo ho pozná, dostane půl miliardy korun. Nástupce Usámy bin Ládina je ještě méně pravděpodobný zlosyn než Ládin sám

V srpnu 2011 Gracias vylákal Limona k jezeru pod záminkou opékání masa a pozorování stromů, mravenišť a příležitostného rybaření. Tam ho za asistence dvou mužů, policisty a svého kamaráda, myče aut, zabil. Zatímco jeho kumpáni drželi chlípného Limona za ruce a nohy, Gracias se ho pokusil uškrtit páskem.

Když se mu to nepovedlo, sáhl po noži, který náhodou ležel u připraveného rožně. Nožem zasadil Limonovi asi deset ran, z toho jednu do srdce, takže na místě skonal. Tělo pak pohodili u silnice.

Je až s podivem, jaké zločince si dává FBI na seznam 10 nejhledanějších osob. V minulém díle jsem si četli příběh lékaře Roberta Fishera, který možná ano a možná nezpůsobil výbuch svého domu, aniž by policie pátrala po verzi, že to udělala jeho žena.

psali jsme: Robert Fisher: Uznávaný lékař zastřelil manželku, podřízl své dvě děti a vyhodil dům do povětří. Nebo to bylo jinak?

Graciasova snoubenka se zhroutila, když se dozvěděla o smrti přítele její matky. Do poslední chvíle nevěřila, že je pachatelem její snoubenec. Limonova partnerka odmítla poskytnout médiím rozhovor a odebrala se mimo civilizaci do chaty nad jezerem.

Vrah chlípného důchodce se záhy sám přihlásil, prý proto, že „nechtěl dostat do maléru své přátele“. Jistě mu přitížilo, že měl na ruce tetování gangu, zvaného Mara Salvatricha, který se v USA zabývá obchodem s kokainem.

O dalších nejhledanějších zločincích ze seznamu FBI se dozvíte příští pátek.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.