Seznam.cz: Lidé se na internetu nejvíc zajímali o volby a Kajínka

Seznam.cz: Lidé se na internetu nejvíc zajímali o volby a Kajínka
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: Ilustračný obrázok
18 / 01 / 2018, 06:30

Vyhledávání na internetu loni ovládly volby. Největší nárůst mezi zadávanými dotazy ve vyhledávači Seznam.cz zaznamenalo heslo volby 2017, na třetím místě pak skončilo heslo prezidentští kandidáti. Skokanem roku na druhém místě byl propuštěný vězeň Jiří Kajínek. Seznam to oznámil na svém blogu.

Politika se ve vyhledávání promítla nejen do žebříčku zpravodajství, ale její ozvěny jsou patrné i mezi skokany osobností či praktických dotazů. Rozptýlení lidé hledali u televizních obrazovek. Lednové premiéry inspirovaly diváky k hledání souvisejících informací i na internetu.

"Míra zájmu o kandidáty na nejvyšší úřad tuzemské politiky vynesla prezidentské volby na třetí příčku žebříčku. Největší pozornost Čechů se, vedle profilů samotných kandidátů, soustředila na duel Michala Horáčka a Miroslava Topolánka," uvedl produktový manažer Vyhledávání Seznamu Michal Sedláček.

Mezi nejhledanějšími zpravodajskými událostmi podle Seznam.cz figuruje také srpnová kauza Čapí hnízdo. První desítku uzavírá květnová krize vlády Bohuslava Sobotky.

Televizní diváci nejvíce hledali informace o filmu Lída Baarová, který loni v lednu zamířil do českých obýváků. Na obrazovkách prvního kanálu České televize jej sledovalo 1,79 milionu diváků starších patnácti let. Vyhledávače se lidé ptali také na veřejnoprávní seriál Svět pod hlavou, který v kategorii Televize skončil na čtvrtém místě. Klidné vlnky českého rybníčku rozbouřilo listopadové předání cen Českého slavíka Mattoni 2017. Informace o tom, proč "skupina Kabát a další celebrity dávají Slavíkům vale", hledalo tolik lidí, že se anketa umístila na druhém místě v žebříčku.

Mezi osobnostmi českého showbyznysu se i loni objevily dvě herecké legendy. Nejvíce informací lidé vyhledávali o herci Činoherního klubu Michalovi Pavlatovi, který zesnul 21. ledna a také o Janu Třískovi, který tragicky zahynul od 25. září.

Lidé se vyhledávače v loňském roce ptali i na dotazy spojené s každodenními událostmi. "Hledaly se informace o tom, jak se přihlásit do Účtenkovky, a zájem vyvolaly i úplňky měsíce či zatmění Slunce. Z ranku každodenních věcí se lidé zajímali o aktuální dopravní situaci a on-line vysílání sportovních událostí," dodal Sedláček.

Absolutně nejvíce lidé loni na Seznamu.cz zadávali hesla Facebook, YouTube, Google, Freevideo a Bazoš. Stejnou pětici, pouze v jiném pořadí, zadávali i o rok dříve.

Skokani roku v kategorii Kauzy a zpravodajství

1. Volby 2017 (volby do Poslanecké směmovny, výsledky voleb)
2. Propuštění Kajínka (milost Kajínkovi, Kajínek na svobodě)
3. Kandidáti na prezidenta 2018 (prezidentské volby, duel Horáčka a Topolánka)
4. Zemětřesení na Ostravsku (síla zemětřesení, místo epicentra, počet obětí po zemětřesení v Ostravě)
5. Smrt Jana Třísky (Třískův pád z mostu)
6. Bitcoin (aktuální kurzy Bitcoinu, grafy poklesu Bitcoinu, těžba Bitcoinu)
7. Kauza Čapí hnízdo (Čapí hnízdo fakta, dotace na Čapí hnízdo)
8. EET (druhá vlna EET, EET pokladny)
9. Teroristický útok v Londýně (počet obětí po v Londýně, útok dodávkouv Londýně)
10. Rozpad vlády (krize Sobotkovy vlády, nová vláda 2017)

zdroj Vyhledávání Seznam.cz

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace