Seznamte se: Darpa GXV-T

Seznamte se: Darpa GXV-T
Popisek: Vozidlo GXV-T
03 / 05 / 2016, 11:00

Výzkumný program známé agentury DARPA si klade za cíl získat pozemní bojové vozidlo nové generace - lehké, agilní a jednoduché na převoz.

Do jednoho transportního letounu C-17 by se jich mělo vejít až 8 a pak převézt přes terén a městské prostředí 96 vojáků rychle na místo určení. Aktivní pancíř by měl zabránit zničení vozidla, které má být podle představ agentury lehčí až o 50% než stávající obrněná bojová vozidla. GXV-T by měl být dvakrát rychlejší a měl by mít možnost pohybovat se v 95% terénu jako stávající těžká vozidla.

DARPA zadala zakázku na GXV-T následujícím organizacím:

Carnegie Mellon University (Pittsburgh, Pa.)
Honeywell International Inc. (Phoenix, Arizona).
Leidos (San Diego, CA).
Pratt & Miller (New Hudson, Mich.)
QinetiQ Inc. (QinetiQ UK, Farnborough, Spojené království)
Raytheon BBN (Cambridge, Mass.)
Southwest Research Institute (San Antonio, TX).
SRI International (Menlo Park, CA).

Tento program se snaží rozvíjet převratné technologie, které by v budoucnu umožnily obrněným vozidlům být výrazně pohyblivější, efektivnější, bezpečnější a cenově dostupnější.

Agentura DARPA vznikla v roce 1958 jako Advanced Research Project Agency (ARPA). Za více než padesát let své existence se podílela například na rozvoji internetu a stála i u zrodu neviditelného bombardéru F-117 Nighhawk.

Práce na projektu GXV-T probíhají od konce roku 2014.

Zdroj: ArmyTimes, DARPA

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace