Sherp: Offroad na ruský způsob

Sherp: Offroad na ruský způsob
Autor fotografie: Sherp|Popisek: Sherp
14 / 02 / 2016, 10:00

Rusko je plné těžko dostupných oblastí a vzhledem ke své velikosti oplývá i mnoha typy terénu. Ruský výrobce Sherp vyvinul vozidlo, které by mělo zvládnout veškeré nástrahy, které na něj mohou čekat.

Sherp ATV je dlouhé pouhých 3 400 mm, na šířku měří 2 520 mm a na výšku má 2 300 mm. O jeho pohon se stará slaboučký diesel Kubota V1505 o výkonu pouhých 44,3 PS, spojený s 5 stupňovou převodovkou. Maximální rychlost se pohybuje okolo 45 km/h. Spotřeba vozu je udávaná 2-3 litry na hodinu provozu, hlavní nádrž má objem 58 litrů a na Sherpu je možné přidat další 4 nádrže, každou o objemu 50 litrů.

Výkon motoru ale není to, co činí tento vůz unikátním. Vtip celé konstrukce spočívá na obrovských kolech o průměru 1 600 mm, umístěných v rozích karosérie. Ty umožňují vozidlo plout a fungují jako velká kolesa.

Standardní provedení vozu vychází na 65 000 amerických dolarů, o něco lepší verze Kung za 70 000 má variabilní interiér a možnost nechat si namalovat na vůz vlastní logo. No nekupte to...

Zdroj: Sherp.ru

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace