Siemens technologie řídí moderní budovu CIIRC ČVUT

Siemens technologie řídí moderní budovu CIIRC ČVUT
Autor: Siemens
26 / 03 / 2018, 10:45

Siemens platforma pro komplexní řízení budov, Desigo CC, řídí budovu Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze. Jedná se o vůbec první instalaci v Česku. Český Siemens získal za tento projekt i cenu poroty v soutěži Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2016 v kategorii Technologie a inovace.

Jedná se o vůbec první instalaci platformy pro komplexní řízení budov Desigo CC v České republice. Ve světě ji již přitom využívá mnoho objektů, od laboratoří, přes hotelové a kancelářské komplexy, nemocnice až strategicky důležité objekty. Jsme rádi, že se ČVUT rozhodlo investovat do nejnovějších technologií, jelikož si tak výjimečná budova komplexní řízení tohoto typu zaslouží,” říká Uwe Tilzen, ředitel divize Building Technologies Siemens ČR a dodává: „Dle průzkumů dnes budovy představuji přibližně 40 % světové spotřeby energií a stále více tak nabývá na důležitosti jejich energetická účinnost a udržitelnost. Desigo CC je naší vlajkovou lodí, která snižuje spotřebu energií a zároveň udržuje dokonalé prostředí pro obyvatele budov s minimálními požadavky na jejich správce.

O systému Desigo CC

Lidé tráví uvnitř budov naprostou většinu života, což ovlivňuje i jejich požadavky na způsob práce, komfort a fungování budovy. Vytvořit komfortní, bezpečné prostředí a dosáhnout maximálně efektivního provozu budovy je proto výzvou. Desigo je modulární řešení, které splňuje všechny tyto nároky a přispívá tak ke spokojenosti uživatelů budov a zvyšuje tak jejich produktivitu a spokojenost. Díky využívání otevřených standardů navíc výrazně chrání investici.

Platforma Desigo CC splňuje náročné požadavky kladené na řízení, regulaci a monitorování vzduchotechniky, vytápění, chlazení, osvětlení a zastínění. Krom integrace všech řídicích a kontrolních funkcí v budově, dokáže zajistit vytvoření optimálních podmínek pro výzkum i výrobu, a zároveň i bezpečnost a ochranu vysoce citlivých pracovišť dle nejpřísnějších kritérií.

Díky své škálovatelnosti a modularitě je možné Desigo využít pro automatizaci, řízení, dohled a optimalizaci provozu jedné nebo více technologií v budovách různých velikostí. Díky kompletnímu portfoliu řídí Desigo zdroje tepla a chladu i jednotlivé místnosti a prostory a navíc nabízí také nejflexibilnější řídicí systém pro správu budovy (BMS).

Technologie Siemens pro CIIRC

V budově A Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, která vznikla jako novostavba, instaloval Siemens:

  • Centrální nadřazený dispečerský systém Desigo CC
  • Počet datových bodů podstanic Desigo PX cca 2 500
  • Integrace a ovládání chladících jednotek Carrier
  • Integrace čidel kvality vzduchu
  • Integrace, ovládání a monitorování cca 6 000 ks svítidel vč. nouzových svítidel
  • Integrace, ovládání a monitorování cca 3 000 kusů koncových prvků KNX
  • Integrace, ovládání a monitorování žaluzií (pouze v objektu A)
  • Odvětrání hasiva z GHZ
  • Ovládání vazeb mezi systémem MaR a AV technikou

Siemens Building Technologies vytváří perfektní místa pro život

V Siemens věříme, že místa, kde trávíme čas, ovlivňují náš život. V  dnešní době tráví lidé téměř 90 % času v budovách – nejen v doma, ale hlavně v kancelářích, výrobních halách, školách, nemocnicích, domovech důchodců apod. Cílem divize Building Technologies Siemens je udělat z nich to nejlepší místo pro život. Naše výrobky a řešení pomáhají vytvořit takové prostředí, ve kterém se lidé mohou cítit bezpečně a pohodlně, aby mohli žít život, jaký chtějí. Tato inteligentní řešení zvyšující efektivitu a pohodlí budov výrazně přispívají i k budování tzv. chytrých měst. Více na //www.siemens.cz/perfectplaces

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace