Sikorsky předvedl autonomní vrtulník ovládaný tabletem

Sikorsky předvedl autonomní vrtulník ovládaný tabletem
Autor: Sikorsky|Popisek: Sikorsky Autonomy Research Aircraft
08 / 07 / 2016, 06:45

Sikorsky, firma patřící pod Lockheed Martin, úspěšně demonstrovala téměř 50 kilometrový autonomní let komerčního vrtulníku S-76 a dokončila tak 1. fázi programu Alias agentury Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA).

Dceřinná společnosti Lockheed Martin, výrobce vrtulníků Sikorsky tak úspěšně demonstroval schopnosti autonomního letu stroje Sikorski S-76 v testovacím závodě ve Stratfordu.

Projekt Alias agentury DARPA má za cíl vyvinout a implementovat možnost autonomních misí do stávajících letadel a vrtulníků, což by mělo za důsledek menší palubní posádku, zvýšit výkonnost misí a snížit zatížení pilotů.

Dokončením fáze 1 - získal Sikorsky nárok na odměnu 8 miliónů dolarů od agentury DARPA a pouští se do fáze 2, tedy vylepšení rozhraní a přizpůsobení pro provoz v jiných letadlech.

Zdroj: i-HLS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace