Šílená Amy ráda pečovala o staré a nemocné, ve svém ústavu. Policie nalezla 58 těl se stopami po otravě jedem

Šílená Amy ráda pečovala o staré a nemocné, ve svém ústavu. Policie nalezla 58 těl se stopami po otravě jedem
18 / 03 / 2018, 19:00

Amy Archer Gilligan (1873 – 1962) byla zdravotní sestra ze státu Connecticut (USA), v jejíž nemocnici Útočiště pro staré a nemocné bylo nalezeno 58 mrtvých těl. Podařilo se prokázat, že má prsty ve smrti nejméně pěti z nich.

Jednou z obětí byl prokazatelně její manžel Michael. Ostatní byli obyvatelé nemocnice. Ve své době se stala hrdinkou mnoha novin a podle jejího příběhu byl natočen film „Arsenik a stará krajka“.

Dům Gilliganové

Dům Gilliganové

První manžel Amy byl velmi bohatý muž jménem James a zemřel na selhání ledvin v roce 1910. Díky jeho penězům Amy vybudovala dům pro staré lidi a k pěknému jmění přispělo i pojištění pro případ úmrtí, které pro svého manžela uzavřela jen několik týdnů před jeho smrtí.

Druhý manžel se jmenoval Michael, bohatý vdovec. Když si ho Amy brala, bylo jí už 40 let. Hojně podporoval její zálibu v péči o staré a nemocné. Zemřel tři měsíce po svatbě a z Amy se stala velmi zámožná vdova.

Dobový tisk

Dobový tisk

Mezi roky 1907 a 1917 došlo v domově Útočiště pro staré a nemocné k 60 úmrtím obyvatel, z nichž mnozí byli prokazatalně zcela zdraví. Jejich pozůstalí kladli otázky. Příběh přitáhl pozornost místního a celostátního tisku. Smyčka se začala stahovat.

psali jsme: Strašlivá Myra: Se svým snoubencem Ianem Bradym sbírali děti na ulici, pak je mučili, zavraždili a pohřbili v „kultovním“ močálu za městem

Policie začala slídit okolo. Záhy bylo objeveno několik těl. Pitva ukázala, že zemřeli na otravu arsenem a strichynem. Stopa vedla do místní lékárny, kde Amy nakupovala nezvyklé množství jedu – údajně na otravu krys.

psali jsme: Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Během následného soudního procesu byla Amy prohlášena za šílenou. Zemřela stářím v požehnaném věku 94 let.

 

Autor: hop

Tagy článku