Šílená feministka Oksana: Našli ji oběšenou na háku s nápisem na nahých ňadrech

Šílená feministka Oksana: Našli ji oběšenou na háku s nápisem na nahých ňadrech
Popisek: Oksana Šačková
28 / 08 / 2018, 18:00

Zakladatelka ultrafeministické organizace Femen Oksana Šačková (31) spáchala sebevraždu ve svém pařížském bytě. Způsob smrti nebyl zveřejněn, ale spekuluje se o oběšení.

Šačkovou prý našli polonahou v červenci 2018 viset na háku od lustru. Přes ňadra prý měla nápis: „Všichni jste falešní.“

V Paříži se živila jako malířka protináboženských obrazů. Žila tu se svým mladším přítelem, který byl jeden z těch, kdo objevili její mrtvé tělo. Ve Francii jí byl udělen azyl, když jí uřady uvěřili, že je na Ukrajině a v Rusku pronásledována za své politické názory.

psali jsme: František Ringo Čech: Seděl v Ruzyni za přípravu ozbrojeného převratu jako vedoucí člen podvratné skupiny Tataři. Jeho božstvem byla lidská lebka Erastus

Vzkaz „všichni jste falešní“ prý také Šačková nechala na svém Instagramu. Podle jejího okolí měla vážné psychické potíže.Šlo už o její třetí pokus o sebevraždu v posledních dvou letech.

Hnutí Femen patří mezi nejradikálnější feministické organizace na světě. Podle mnohých jde o skupinu duševně nemocných dívek, které se rády svlékají a souloží na veřejnosti – údajně na protest.

Hnutí vzniklo v dubnu 2008 v Kyjevě a zpočátku mělo za cíl prosadit podivný zákon, že by prostituce neměla být trestná pro prostitutky, ale pro zákazníky. Postupně se stávalo stále odpudivější.

psali jsme: Herec Vladimír Kratina: Rok a půl za výtržnictví ve vězení v Ruzyni. Přestože je chlap jako hora, schytal to od policistů i spoluvězňů

Dívky ukazují ňadra na politiky i ve Vatikánu, jejich agresivita a hysterie nezná mezí. Spoléhají se na podporu západních médií, které se jim hojně dostávalo bez ohledu na to, jaký nápis měla na nahách ňadrech.

Extrémistické hnutí Femen je úzce napojeno na anarchistické skupiny Pussy Riot a sympatizovalo i s aktivitou MeToo, která se klade za cíl likvidaci vlivných postarších mužů pod záminkou údajného sexuálního obtěžování.

Obětí anarchistického útoku hnutí Femen byl i prezident Miloš Zeman, kterého napadla při volbách ukrajinská černoška z odporným nápisem na ňadrech.

psali jsme: Zpěvačka Hana Hegerová: Půl roku v kriminále kvůli zpronevěře závratné částky. Kvůli penězům Karla Gotta jí hrozilo až deset let

Poté, co bylo několik členů hnutí a na ně napojených struktur hospitalizováno v psychiatrických léčebnách, začala se od nich média odvracet.

Forma protestů s odhalenými ňadry vzbudila zmatek mezi „klasickými“ feministkami, které ideologicky usoudily, že příslušnice hnutí „Femen“ pouze posilují představu o ženě jako o sexuálním objektu.

 

Autor: hop

 

Tagy článku