Šílená matka Judy - 87 vteřin v protisměru na dálnici s autem plným dětí jako pomsta exmanželovi. Výsledek: sedm mrtvých

Šílená matka Judy - 87 vteřin v protisměru na dálnici s autem plným dětí jako pomsta exmanželovi. Výsledek: sedm mrtvých
Popisek: Judy Kirbyová
12 / 08 / 2018, 17:30

Judy Kirbyová (tehdy 32) otočila volantem svého auta značky Pontiac Firebird na dálnici v Indianapolis doleva. Vůz poslušně zahnul a jel v protisměru. Kromě Judy v něm seděli tři její synové (5, 9 a 12) a její synovec (10), který měl toho dne narozeniny. Jeli v protisměru 87 vteřin. Pak přišel náraz. Bylo 25. března 2000.

Protijedoucím autům se dařilo vyhýbat, až to přišlo. Za volantem vozu, který se v plné rychlosti čelně srazil s Pontiacem, seděl řidič Thomas Reel a jeho syn Bradley (13) a dcera Jesica (14).

Psali jsme: Herec Christian Slater: Byl v base za hýkání, fackování neposlušné přítelkyně, rvačku s policistou a mávání revolverem na letišti

Místo nehody vypadalo tak, že z toho mají záchranáři dodnes noční můry. Šest mrtvých dětí a jeden dospělý. Jediný, kdo masakr přežil, byla Judy.

Svědci popisovali události před tragédií tak, že žena byla na první pohled zmatená. Na benzínce měla problém natankovat. Nakoupila dětem sladkosti. Jinde se zas ptala, že by chtěla pro synovce uspořádat narozeninou oslavu a neví kde.

Posledním, kdo je viděl naživu, byl dělník, pracující u silnice. Jedno z dětí prý sedělo řidičce na klíně. Ta jela závratnou rychlostí, asi 150 km v hodině, měla otevřené okénko, z něhož jí vlály vlasy.

psali jsme: Lstivá Amanda: Zabila svou spolubydlící při sexuálních orgiích, nebo to Italové zpackali?

Soud měl vyřešit základní otázku: Zda vjela do protisměru záměrně. Státní zástupce se při své řeči na 87 vteřin odmlčel, aby porotě ukázal, jak dlouho měl Judy na rozmyšlenou. Soudce ji vyzval, aby řekla nahlas jména svých dětí. Řekla dvě, při třetím se zhroutila.

Byla odsouzena na 215 let za úmyslné zmaření sedmi životů. Důležitým momentem byl fakt, že se krátce předtím rozvedla a zkrachoval i následný poměr s bratrem svého bývalého manžela.

Její bývalý manžel u soudu vypověděl, že mu Judy několikrát hrozila sebevraždou a smrtí jejich dětí, pokud ji opustí. Porota nabyla dojmu, že se Judy chtěla svému bývalému manželovi pomstít, když chtěla zabít sebe a tři jejich syny.

psali jsme: Ivan Milat: Vrah baťůžkářů, který lovil turisty v lese v Austrálii jako jeleny. Podpálil dům exmanželce, uřízl si malíček a poslal ho soudu

Jde o jeden z nejděsivější činů opuštěných žen, které vezli s sebou i své děti, aby se pomstily bývalému partnerovi. Takových případů jsou v dějinách kriminalistky statisíce. Muži páchají rozšířenou sebevraždu (vraždu vlastních dětí) jen zcela výjimečně.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace