Šílení klauni děsí Německo. Klaun strašil děti plakátem s nápisem: "Všichni zemřete"

Šílení klauni děsí Německo. Klaun strašil děti plakátem s nápisem: &quote;Všichni zemřete&quote;
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
22 / 10 / 2016, 09:00

Strašidelní klauni, kteří ohrožují nebo dokonce napadají občany, se čím dál tím častěji objevují i v Německu.

Berlín (ČTK) -  Jen za poslední dva dny zaznamenaly zdejší úřady několik případů fenoménu, který se nejprve rozmohl ve Spojených státech.

Svědci v USA i Velké Británii hlásí incidenty s klauny, kteří mají v rukách pily, kladiva, nože nebo hole.

Jeden incident se stal ve čtvrtek večer ve městě Wesel v Severním Porýní-Vestfálsku. Osmačtyřicetiletá žena tam venčila psa, když před ni z křoví vyskočil klaun s motorovou pilou, kterou se opakovaně snažil nastartovat. Vyděšená žena utekla zpět do svého bytu a zavolala policii.

 

Ještě výrazně nepříjemnější bylo setkání devatenáctiletého mladíka s postavou, která běžně přináší jen smích. Muže v Rostocku na severu Německa totiž klaun s baseballovou pálkou dnes brzy ráno napadl a zranil. Ve stejném městě vyběhl klaun, vyzbrojený tentokrát nožem, i na patnáctiletého chlapce, kterému se však podařilo utéct.

Další případy v poslední době hlásí i Essen, Greifswald, Bochum nebo Lipsko, kde podle serveru Bild klaun děsil děti plakátem s nápisem: Všichni zemřete.

Psycholog Jens Hoffmann je přesvědčen, že počet klaunských útoků bude v příštích dnech dále stoupat. "Strašení má dlouhou tradici, zvláště v době kolem Halloweenu," řekl televizi n-tv s tím, že lidé mají výraznou tendenci napodobovat.

Šíření strašidelných klaunů dnes hodně nahrávají také sociální média, která rychle zprostředkují skutečné i domnělé akce těchto postav.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace