Šílený Mirek: Znásilňoval a zabíjel při tajných útěcích z blázince. Kdo byl tajemný Freud, který ho učil? Stěnou cely se probourával k ženám. Usvědčila ho školní fotka

Šílený Mirek: Znásilňoval a zabíjel při tajných útěcích z blázince. Kdo byl tajemný Freud, který ho učil? Stěnou cely se probourával k ženám. Usvědčila ho školní fotka
Popisek: Miroslav Stehlík
19 / 07 / 2018, 18:00

Miroslav Stehlík je jedním z nejhorších sexuálních predátorů v dějinách Československa. První ženu zavraždil v srpnu 1983 při tajné vycházce z léčebny v Bohnicích. Krátce na to zabil další, dvacet jiných žen „jen“ zneužil.

O životě a smrti jeho obětí rozhodoval Stehlíkův momentální rozmar, protože přiškrtil všechny. Obě jeho oběti byly nalezeny nahé s kalhotami na pravém kotníku, pokousané na ňadrech, naaranžované v sexuální poloze a uškrcené. Zabíjel pod vlivem pervitinu léků, které kradl matce. Díky nim prý ztichly ženské hlasy v jeho hlavě, které mu nadávaly a ponižovaly ho.

„Řekl jsem jim, že se s nimi chci milovat. Odpovídali, že až později, ale já je prokoukl a chtěl jsem to hned,“ vypověděl Stehlík později.

Když bylo Stehlíkovi 15, dostal podmínku za pokus o znásilnění. Jeho oběť tehdy vyklouzla lstí: „Tady je to nepohodlné, pojď ke mně domů.“ Dostal podmínku, ale o dva roky později si to zopakoval. Soud mu napařil sedm let natvrdo a následnou ústavní léčbu (Bohnice).

psali jsme: Jerome Brudos: Sbíral boty i s nohama, do obětí pouštěl proud, aby mu tančily. Zabil a hodil do řeky čtyři dívky

Už v průběhu vazby se prý Stehlík pokoušel probourat do vedlejších cel, kde byly umístěny ženy. Ještě jako náctiletý byl nepřizpůsobivý vězeň, proto ho přeřazovali do přísnějších věznic, až se "propracoval" do Valdic. Tam patřil mezi „elitu“, což je u tak mladého vězně výjimka.

Ve vězení se seznámil s vězněm jménem Jiří GlosaliasFreudem, který byl legendou pražské drogové scény. Ten ho naučil vařit pervitin, jehož byl v Čechách průkopníkem.

V roce 1981 jeho bratr brutálně ubodal sousedku (†52), protože mu připomínala tchyni.

Z vězení byl Stehlík propuštěn roku 1982 a přemístěn na sexuologickou léčbu v pražských Bohnicích. Tam si u zaměstnanců zařídil, že mohl večer ven – a je dodnes nepochopitelné, jak se mu to podařilo.

psali jsme: Beverley Allittová: Zabila čtyři děti a pokusila se o vraždu dalších devíti. To vše za necelé dva měsíce. Třetí nejhorší vražedkyně v dějinách Velké Británie žádá o milost

Během svých tajných vycházek znásilnil začátkem srpna 1983 ve Vysočanech mladou začínající zpěvačku, která šla v noci podroušená z vinárny Slovanka. Vždy u sebe nosil nůž, ale obě své oběti uškrtil. Během svých nočních výprav z blázince napadl pět žen.

Náhoda tomu chtěla, že byl předčasně propuštěný z Bohnic právě v době, kdy byl nejvíc „rozjetý“. Krátce propuštění ještě v srpnu 1983 znásilnil a uškrtil ve Vršovicích v ulici Na Louži druhou ženu. To už měl na svém kontě více než 10 znásilněných žen.

psali jsme: Černá vdova Belle: Zavraždila nejméně 42 lidí a nechala za sebou hořící farmu s tělem bez hlavy

Osudným se mu stalo až 1. září. Tehdy ve sklepě znásilnil ženu, kterou nezabil, byť to bylo o fous. O dopadení Stehlíka rozhodla neuvěřitelná náhoda, protože policie tápala v tmách, byť údajně vyslechla tisíc osob. Napadená ve Stehlíkovi poznala spolužáka své sestry, kterého si z nějakého důvodu pamatovala ze školních fotografií.

Před identifikací se nechal Stehlík lstivě ve vazební věznici ostříhat, ale policie mu dala ve filmových studiích Barrandov vyrobit parku. Napadená ho poznala, a Stehlík se přiznal.

Prezident republiky Gustáv Husák mu odmítl udělit milost. Miroslav Stehlík byl oběšen v únoru 1986.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku