Šílený nápad: Dron s plamenometem

Šílený nápad: Dron s plamenometem
Autor fotografie: YouTube/screenshot
11 / 12 / 2015, 20:45

Neskutečné nápady, co všechno lze nainstalovat na dron.

Není to tak dávno, kdy jsme zveřejnili jeden z nápadů, jak využít dron ke střelbě. Domácí kutil si svojí netradiční zbraní vysloužil pozornost Federálního leteckého úřadu a americké policie, které zahájily vyšetřování, zda se autor videa a ozbrojeného dronu nedopustil trestného činu. 

Drony pro vysokorychlostní lety s automatickým vyhýbáním se překážkám

Další kutil - teenager z amerického Connecticutu tentokrát přišel s nápadem namontovat na dron plně funkční plamenomet. (Zdroj: bgr.com)

Policie severoindického velkoměsta Lucknow (Lakhnaú) oznámila, že má k dispozici nový prostředek k rozhánění demonstrací. Jsou to čtyři drony (UAV, bezpilotní letadla), z nichž lze na demonstranty rozprašovat dráždivý plyn. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.