Šílený osud ukrajinských válečných zajatců v Doněcku

Šílený osud ukrajinských válečných zajatců v Doněcku
Autor fotografie: Youtube|Popisek: Šílený osud ukrajinských válečných zajatců v Doněcku
28 / 01 / 2015, 14:45

28.1.2015 / Podmínky, ve kterých se ukrajinští zajatci dnes nachází.

„Chlapi, my vás tady nechceme, nejste pro nás žádný fetiš, chtěli bychom vás vyměnit za zajaté separatisty v rukou ukrajinské vlády, ale ta nám za vás nabízí jenom zatčené proruské občanské aktivisty“ – vysvětluje ukrajinských válečným zajatcům představitel separatistů na tomto čerstvém záznamu: 

Přehrál jim záznam vyjádření oficiálních ukrajinských představitelů, kteří prohlásili, že v rámci výměny zajatců již nevydají zpět povstalcům nikoho, kdo má „krev na svých rukou“. To ale automatický znamená konec vzájemné výměny válečných zajatců, jelikož povstalci prohlašují, že nebudou měnit vojáky za „politické vězně“. „My chceme také své vojáky zpět“ vysvětluje mluvčí separatistů na videu.

Podmínky, ve kterých se ukrajinští zajatci dnes nachází a jejích slova adresovaná blízkým můžete slyšet a vidět zde: 

Separatisté vyčítají svým zajatcům nejenom nepřetržité ostřelování civilistů, ale také to, že zvláště intenzivní palba po Doněcku byla vedena 18. ledna, tedy tehdy, kdy pravoslavní slaví pokřtění Ježíše Krista. Prostřednictvím zajatců celkově proruská strana vede nanejvýš silnou propagandu. Sám lídr separatistů Zacharčenko se rozhodl uspořádat celou tiskovou konferenci se zajatými vojáky protější strany: 

A pravidelně se také pořádá tak zvaný pochod hanby, kdy se válečným zajatcům ukazují následky ostřelování civilistů, ze kterého je separatisté viní, a zajatci jsou vystavení slovnímu a někdy i pokusům o fyzické napadání ze strany civilistů i vlastního ozbrojeného doprovodu: 

Jedná se dlouhodobý trend, známý již z léta a podzimu minulého roku: 

Jak již jsme informovali včera, do propagandistického útoku proti ukrajinským ozbrojeným silám se včera zapojil i sám Vladimír Putin "Putin: desertujete z ukrajinské armády? Skryjte se v Rusku!"

Lídr proruských separatistů Zacharčenko již přitom pohrozil, že z důvodu „neutichajícího ostřelování civilistů“ ze strany prokyjevských sil vydá rozkaz zakazující brát do zajetí příslušníky ukrajinských ozbrojených složek "Lídr proruských separatistů: zajatce již brát nebudeme"

Přitom ještě předevčírem ruský zpravodajský portál Lenta.ru citoval slova ukrajinského generála Vladimíra Rubina, že k vzájemně výměně zajatců dojde již „v nejbližší době“. 

Psali jsme také:

Separatisté: máme dohromady dvě letadla. Ukrajina dnes: sestřelili jsme jich šest

Putin: desertujete z ukrajinské armády? Skryjte se v Rusku!

Rusové právě prorazili do ulic Mariupolu!

Lídr proruských separatistů: zajatce již brát nebudeme

Válka! Lídr Doněcké lidové republiky vyhlásil ruskou ofenzivu

Právě vypukly vzájemné boje mezi proruskými separatisty

Ukrajinci nasadili v boji úplně všechno!

Přiznání bývalého vůdce: proruské separatisty podporuje ruská vláda!

Diletantský podvrh v mediální válce mezi Ruskem a Západem

Další důkaz, že ruské vedení lže o svých vojenských operacích

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

Na Ukrajině začala skutečná válka!

Působnost privátních bezpečnostních firem na Ukrajině – „záhada“ rusko-ukrajinského konfliktu

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace