Šílený školák zastřelil v Barceloně učitele. Plánoval pobít všechny učitele ve škole

Šílený školák zastřelil v Barceloně učitele. Plánoval pobít všechny učitele ve škole
Autor fotografie: Libertad Digital|Popisek: Šílený školák zastřelil v Barceloně učitele.
20 / 04 / 2015, 17:30

Údajně třináctiletý školák zabil samostřílem učitelku španělštiny a další čtyři osoby těžce zranil.

Spolužáci studenta uvedli, že už minulý týden útočník prohlašoval, že zabije všech 25 učitelů na Institutu Joana Fustera v Barceloně a potom spáchá sebevraždu. Jenomže si mysleli, že je to špatný vtip, i když jim ukazoval seznam.  

Dnes ráno v 9,15 hod. přišel pozdě do školy, zaklepal na dveře třídy a když mu učitelka otevřela, střelil jí kuší do hlavy. Při potyčce napadl a pobodal dceru této učitelky. Když to uslyšel učitel v sousední třídě, chtěl útočníka zastavit, ale ten ho střelil samostřílem do hrudi. Učitel, který byl na škole pouhé dva týdny a v tu chvíli suploval, na místě zemřel.

Potom student napadl ještě jednoho žáka a dalšího kantora a také je zranil. Mladíka bezprostředně po útoku zadržela policie a je momentálně v péči psychiatrů. Motiv jeho činu není zatím jasný. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

Zdroj YouTube, Libertad Digital

Psali jsme také:

Pákistán přijímá drastické řešení - učitelé budou ozbrojeni a učitelky se učí střílet

Deset doporučení k zlepšení bezpečnosti škol

Dojde k dalšímu krvavému útoku ve škole? S největší pravděpodobností ano

Bezpečnost ve školách - jak dál? Řešení existuje

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.