Silná explózia v Maďarsku, dvaja policajti boli zranený

Silná explózia v Maďarsku, dvaja policajti boli zranený
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
25 / 09 / 2016, 19:00

AKTUALIZOVÁNO / Podle FTV Prima se jednalo o domácky vyrobenou výbušninu. Policie šetří případ jako teroristický čin.

Terčem výbuchu v centru Budapešti měla být policejní hlídka. Podle maďarského policejního ředitele už mají vyšetřovatelé pachatelův popis. Na jeho dopadení vypsali vysokou odměnu. Po domácku vyrobená bomba vybuchla v sobotu v noci na okraji jedné z nejznámějších budapešťských zábavních čtvrtí na Velkém okružním bulváru. 

Ačkoliv se jedná o rušnou ulici, výbuch zranil pouze dvoučlennou policejní hlídku. Na základě záběrů pouličních kamer policie soudí, že výrobce bomby chtěl oba policisty zabít. Zdroj: rozhlas.cz


 

11:00 / Obchod v centre Budapešti zasiahla explózia, dvaja policajti boli zranený a následne prevezený do nemocnice.

Polícia celú oblasť zablokovala, zatiaľ nie sú známe žiadne ďalšie informácie o výbuchu. K incidentu došlo v oblasti Oktagon, neskoro v sobotu.

Miestne média najprv informovali o výbuchu plynu, avšak očitý svedkovia na sociálnych sieťach tieto správy spochybnili.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.