Silná posila pro policii. Nastupuje k ní medailista ze Soči Soukup

Silná posila pro policii. Nastupuje k ní medailista ze Soči Soukup
Autor fotografie: CC BY-SA 4.0 https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Biathlon_European_Championships_2017_Sprint_Men_0625.JPG|Popisek: Jaroslav Soukup
10 / 07 / 2018, 13:45

Policie získá nečekanou posilu. Do služebního poměru v Liberci nastupuje biatlonista Jaroslav Soukup (35), dvojnásobný medailista ze Zimních olympijských her 2014 v Soči.

„V současné době je pan Soukup v třítýdenním přijímači na policejní akademii, poté přejde do Liberce,“ potvrdilo vedení liberecké policie s tím, že se na slavného sportovce těší.

Krajský policejní ředitel Vladislav Husák Security magazínu řekl: „Pan Soukup bude působit jako policista zařazený v Odboru služební přípravy krajského policejního ředitelství v Liberci, slangově se tomu říká ‚výcvikář‘ nebo ‚bojař‘.

„Policii uznávám“

Soukup si bude dle svých slov místa u policie vážit: „Policii uznávám a myslím si, že by to mohlo být zajímavé. Jsem na to zvědavý, tak uvidíme.“

V Liberci by měl učit konkrétně ostatní policisty běhat a střílet. „Bylo mi nahlášeno, že budu dělat něco ohledně běhu a střelby, což jsem dělal docela dlouho a občas jsem byl i šikovný,“ řekl Soukup o své budoucí policejní práci a doplnil: „Jsem na svoje první pořádné zaměstnání zvědavý a doufám, že předám své zkušenosti.“

Vystudoval i VŠ

Soukup kromě olympijských v Soči vybojoval také bronzové medaile ve vytrvalostním závodu Mistrovství světa 2012 a ve smíšené štafetě MS 2013 v Novém Městě na Moravě. Po olympijských hrách 2018 oznámil, že po sezóně 2017/18 skončí se svoji sportovní kariérou.

Pochází z Lomnice nad Popelkou, s biatlonem začínal v Sportovním centru mládeže v Jilemnici. Vystudoval Fakultu sportovních studií Masarykovy univerzity, kde získal magisterský titul.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace