Silný příběh učitele-hrdiny: Zachraňoval lidi z hořícího autobusu, i když mu vlastní děti zemřely

Silný příběh učitele-hrdiny: Zachraňoval lidi z hořícího autobusu, i když mu vlastní děti zemřely
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: srážka autobusu
23 / 01 / 2017, 18:00

Tragická páteční srážka maďarského autobusu u italské Verony má svého hrdinu.

Je jím učitel tělocviku Georghe Vigh, který se opakovaně vracel do hořícího autobusu, aby zachránil studenty.

O to více je tento příběh silnější, neboť sám přišel při této tragédii o dvě děti. Vighovi se podařilo rychle se dostat z hořícího pekla a se samozřejmostí se opakovaně vracel do autobusu, aby zachránil co nejvíce studentů.

Jak informoval server borsonline.hu, vlastní děti - dceru Lauru syna Balásze se mu i přes veškerou snahu zachránit nepodařilo. Oba zemřeli na vážné popáleniny, které utrpěli bezprostředně po srážce autobusu.

Sám jedenatřicetiletý tělocvikář utrpěl vážné popáleniny zhruba na 65% těla a musel být převezen do nemocnice. Když se probudil z bezvědomí, dozvědel se tragickou zprávu o úmrtí svých dětí.

 

psali jsme:

VIDEO: Při nehodě autobusu s maďarskými školáky zemřelo v Itálii 16 lidí

 

Zdroj: borsonline.hu

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.