Silvestr ve Vídni? Rakouská policie rozdá ženám kapesní sirény

Silvestr ve Vídni? Rakouská policie rozdá ženám kapesní sirény
21 / 12 / 2016, 07:15

Alarmy za 3,5 eur budou rozdávány zdarma.

Vlna sexuálního násilí se přehnala přes část západní Evropy

Rakouská policie plánuje rozšířit mezi ženské obyvatele Vídně asi šest tisíc kapesních alarmů k ochraně před sexuálními útoky. Chce zabránit opakování násilných útoků, které se o silvestrovské noci odehrály nejen ve Vídni. Zdroj: welt.de

„Mluvíme o operaci celostátního rozměru, která je učiněna z důvodů oslav na konci roku a je určena především ženám," oznámil rakouský ministr vnitra Karl-Heinz Grundböck.

V Rakousku rekordně vzrostl počet znásilnění

Zařízení bude při aktivaci vydávat pronikavý zvuk, který má vylekat potenciálního zločince. Tradičně Nový rok v ulicích Rakouska slaví stovky tisíc místních obyvatel a turistů. Úřady státu zesilují bezpečnostní opatření při oslavách v souvislosti s událostmi, které se před rokem staly v sousedním Německu.

Studentka napadena čtyřmi muži na vídeňském nádraží: "Nikdo mi nepomohl"

Podobnou akci zorganizovali letos v únoru tzv. "krajně pravicoví aktivisté", kteří rozdávali v rakouském hlavním městě ženám pepřové spreje  i s návodem na použití, aby se ochránily před možnými útoky. Podle jejich slov "se musí chránit před možnými sexuálními útoky kvůli přílivu uprchlíků do země." 

Zdroj: cz.sputniknews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace