Silvestrovské oslavy v Kolíně nad Rýnem budou ve znamení plotů a kontrolních stanovišť

Silvestrovské oslavy v Kolíně nad Rýnem budou ve znamení plotů a kontrolních stanovišť
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
15 / 09 / 2016, 08:30

Kolín nad Rýnem plánuje letos na Silvestra ohradit místní katedrálu plotem a zvýšit počet policistů v ulicích.

Kolín nad Rýnem (Německo) (ČTK) - Kolín nad Rýnem plánuje letos na Silvestra ohradit místní katedrálu plotem a zvýšit počet policistů v ulicích. Oznámila to včera kolínská primátorka Henriette Rekerová. Město tak chce předejít násilnostem, které loni o silvestrovské noci propukly právě v blízkosti kolínské katedrály a nedalekého nádraží. Zdroj: ap.org

Německý reportér: "Policie od začátku věděla, že pachateli jsou žadatelé o azyl"

Podle primátorky Rekerové budou letos kolem katedrály ve vzdálenosti asi 80 metrů postaveny zábrany s několika vstupy. U nich bude policie kontrolovat, aby se za ně nedostal nikdo s petardami. Samotné náměstí ale ohrazeno nebude, uvedla primátorka.

Policie bude také v ulicích Kolína nad Rýnem o letošním Silvestru zastoupena masivně tak, aby se nemohly opakovat podobné incidenty jako loni, uvedl policejní prezident Jürgen Mathies.

Při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem hlídkovalo mnohem méně policistů

V posledních hodinách roku 2015 na náměstí před kolínskou katedrálou a u nádraží muži, převážně mladíci severoafrického původu, obkličovali ženy, sexuálně je napadali a okrádali. Kolínská policie přijala v této souvislosti přes tisíc trestních oznámení, z toho více než 400 bylo kvůli trestným činům sexuální povahy.

Vlna sexuálního násilí se přehnala přes část západní Evropy

Kolínská policie si tehdy vysloužila kritiku za to, že nepovolala posily, i za to, jak o útocích informovala veřejnost. Podle německých médií kolínské policejní vedení zpočátku záměrně zamlčelo informace, že mezi podezřelými z útoků jsou i migranti, protože to považovalo za politicky choulostivé.

Německá policie je "šokována rozsahem násilí a sexuálního obtěžování" při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.