Síťová kamera AXIS P1244 pro diskrétní videodohled

Síťová kamera AXIS P1244 pro diskrétní videodohled
Autor: AXIS Communications|Popisek: Síťová kamera AXIS P1244 je ideální pro integraci do stísněných prostorů – například bankomatů nebo prodejních automatů a automatů na prodej vstupenek.
11 / 05 / 2016, 23:00

Axis představuje první z nové generace menších a cenově výhodnějších modulárních kamer pro vysoce diskrétní videodohled

Axis Communications, světový leader v oblasti IP kamer, dnes rozšiřuje svou produktovou řadu kamer AXIS P12 o vysoce výkonný model s rozlišením HDTV 720p pro dohled s nejvyššími nároky na diskrétnost. Oproti svým předchůdcům je kamera AXIS P1244 menší, takže umožňuje snadnější a všestrannější instalaci. Nabízí vyšší kvalitu obrazu při nedostatečném osvětlení a proměnných světelných podmínkách, má vylepšenou kompresi video streamu a schopnosti analýzy obrazu – a navíc je cenově výhodná. 

„Díky kombinaci vyššího výkonu, menších rozměrů a nižší ceny je kamera AXIS P1244 atraktivním produktem pro zákazníky, kteří hledají cenově výhodné řešení video dohledu s vysokým stupněm diskrétnosti,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis Communications.

Modulární koncept

Modulární koncept dělí kameru na různé části: snímací jednotku, která obsahuje objektiv a senzor, hlavní jednotku, kde je umístěn procesor, síťová a napájecí připojení, a kabel, jímž se připojuje snímač k hlavní jednotce. Díky modulárnímu konceptu je možné malý snímač nainstalovat velmi diskrétně tam, kde je potřeba, zatímco hlavní jednotka může být jinde – kde je pro ni dostatečný prostor.

Kompaktní provedení

Kamera AXIS P1244 má obrazový snímač s horizontálním polem záběru 102°. Pomocí přiložené sady pro zapuštěnou montáž ji lze instalovat i do velmi stísněných míst nebo do stěn či stropů. Další volitelné příslušenství umožňuje montáž s náklonem v daném povrchu nebo zapuštěnou instalaci. Snímací jednotka se dodává s kabelem v délce 8 metrů pro připojení k hlavní jednotce. Hlavní jednotka kamery AXIS P1244 je třikrát menší než hlavní jednotky pro předchozí modely v řadě AXIS P12.

Vysoký výkon

Kamera AXIS P1244 podporuje plnou snímkovou frekvenci s rozlišením HDTV 720p, technologii Zipstream pro nižší nároky na šířku přenosového pásma a úložné kapacity, napájení přes datovou síť Power over Ethernet (PoE) umožňující snadnější instalaci, a slot pro paměťové karty microSD pro lokální ukládání záznamů. Má vestavěný aktivní alarm při neoprávněné manipulaci (Active Tampering Alarm) a detekci pohybu ve video záznamu (Video Motion Detection) a nabízí větší kapacitu pro možnosti další analýzy videa, které jsou kompatibilní s platformou pro aplikace pro kamery AXIS (AXIS Camera Application Platform).

Kamera AXIS P1244 má podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program (ADP), jakož i řešení AXIS Camera Station a AXIS Camera Companion. Podpora platformy ONVIF umožňuje snadnou integraci kamery do široké škály video dohledových systémů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace