Síťová kamera DINION zaznamenává obraz v rozlišení 4K ultra HD

Síťová kamera DINION zaznamenává obraz v rozlišení 4K ultra HD
Autor fotografie: BOSCH|Popisek: Síťová kamera DINION ultra 8000 MP 4K Ultra HD
28 / 11 / 2014, 06:15

28.11.2014 / Síťová kamera od společnosti Bosch zavádí nový standard přesnosti zobrazování rozlehlých prostor.

Síťová kamera DINION ultra 8000 MP 4K Ultra HD kamera umožňuje během zaznamenávání obrazu v širokoúhlé perspektivě souběžné zvětšení jednotlivých fragmentů v zorném poli (ROI = Regions of Interest; oblasti zájmu). To umožňuje soustředění na detaily během náhledu na celek obrazu, protože zvětšený fragment je vysílaný souběžně s celým obrazem. Rozlišení 4K ultra HD a rozlišení 12 megapixelů zajišťuje síťovým kamerám DINION ultra 8000 MP možnost identifikace každého detailu silně zvětšených objektů. Síťová kamera DINION ultra 8000 MP umožňuje např. identifikaci konkrétních osob na stadiónu při souběžném sledování větší skupiny diváků.

• Široký úhel vidění a vysoký smysl pro detail
• Zaznamenávání rychle se pohybujících objektů ve vysokém rozlišení
• Věrná reprodukce obrazu umožňuje jeho příští efektivní analýzu
• Redukce nákladů na archivaci a zatížení sítě o 50% bez rizika snížení kvality záznamu

Širokoúhlá perspektiva a detailní zvětšený obraz

V režimu 12 megapixelů síťová kamera DINION ultra 8000 MP zaznamenává obraz rychlostí 20 snímků za vteřinu, a v režimu 4K ultra HD rychlostí 30 snímků za vteřinu. Díky tomu dokáže vytvářet přesný záznam rychle se pohybujících objektů. Oblast zájmu (ROI) spolu s funkcí jejích inteligentních sledování Vám pomohou udržet přehled nad situací a soustředit se na důležité detaily, nebo sledovat jednotlivé objekty. Možné příčiny rušení, jako jsou např. proměnné osvětlení snímaného objektu a světla, které prochází objektivem, jsou odstraňovány funkcí intelligent Auto Exposure (iAE) od společnosti Bosch. Díky funkci iAE nastavení kamery se dynamicky přizpůsobí měnícím se podmínkám osvětlení, ve snaze automaticky zaznamenávat snímané objekty s nejlepší expozicí. Funkce iAE nabízí také mimořádně široký dynamický rozsah kamery od 92+16 dB až po více než 108 dB v režimu 4K ultra HD.

Přesná a efektivní analýza obsahu videa

Síťová kamera je vybavená funkcí inteligentní analýzy obrazu (IVA) od společnosti Bosch. Možnost využívání rozlišení 4K ultra HD, anebo 12 megapixelů představuje dobrý základ pro pozdější podrobnou a efektivní analýzu. Díky funkci IVA kamera automaticky upozorňuje personál o výskytu předem definovaných události.
Už během nahrávání se k videu přidávají metadata. Metadata výrazně zrychlují vyhledávaní určených scén ve velkém množství zaznamenaného materiálu. Metadata také umožňují použít video jako nevyvratitelný důkaz a slouží k optimalizaci firemních postupů. Umožňují počítání osob nebo získaní informací o hustotě davu v určitých situacích.
Je při tom možný výběr a kombinace maximálně až 8 z 15 předurčených poplachových pravidel. Tak se docílí zvýšení efektivity fungování systému a omezí se falešné poplachy na minimum.

Redukce nákladů na archivaci a zatížení sítě

Nová kamera využívá inteligentního dynamického potlačení šumu (iDNR) za účelem redukce nákladů na archivaci a zatížení sítě. iDNR technologie zajišťuje využívání přenosového pásma pouze v případě, kdy je to nezbytné. V případě, že není žádný pohyb nebo je pohyb na obrazovce příliš malý, rychlost přenosu dát je nižší.
Technologie umožňuje rozlišování mezi podstatnými informacemi, např. pohybujícími se objekty, a nepodstatným šumem. Úroveň potlačení šumů je přiměřeně upravována, aby se zaznamenávaly jen důležité objekty.
iDNR umožňuje snížení objemu datových přenosů až o 50 %, což zmenšuje zatížení sítě a využití datového prostoru při zachování vysoké kvality obrazu. Možnost využití místního ukládání dát dodatečně zvyšuje spolehlivost fungovaní celého systému. To umožňuje vyřešení krátkodobých poruch sítě a zajišťuje nepřetržitý přístup k video údajům v systému Video Recording Manager (VRM).

Standardní síťové kamery, HD kamery, kódovací zařízení a systémy analýzy jsou kompatibilní s více řešení v oblasti softwaru a ukládání dát od společnosti Bosch a jiných výrobců systémů řízení záznamů video. Produkty jsou shodné se standardy ONVIF (Open Network Video Interface Forum) a Integration Partner Program (IPP). IPP zajišťuje návrhářům nepřetržitý přístup k programovým nástrojům, které umožňují snadnou integraci produktů Bosch se systémy jiných výrobců.

Více informací na portálu „Integration Partner Program“: //ipp.boschsecurity.com/.

Psali jsme také:

Enkodéry - elixír mládí pro analogové kamerové systémy

AXIS uvádí na trh síťovou kameru z nerezové oceli

Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů

Kopulové PTZ HDTV kamery Axis v nerezu a s dusíkem

Full HD kamera Axis P5415-E

 

 

 

 

Tagy článku