Síťový reproduktor pro videodohled. Ostraha vás uvidí i osloví

Síťový reproduktor pro videodohled. Ostraha vás uvidí i osloví
Autor: Axis Communications |Popisek: Síťový reproduktor AXIS C3003-E
26 / 03 / 2015, 16:45

Síťový reproduktor AXIS C3003-E je venkovní reproduktor, který umožní operátorovi na dálku oslovit spatřené osoby a odvrátit jejich nežádoucí činnost. Reproduktor je ideální pro rozšíření možností video dohledových instalací ve venkovních prostorech, jakými jsou například parkoviště, staveniště a místa s kritickými infrastrukturami a dále též veřejné prostory.

Společnost Axis Communications dnes představila reproduktor AXIS C3003-E – první síťový reproduktor využívající otevřené standardy pro oslovení na dálku. Instalace reproduktorů AXIS C3003-E je snadná stejně jako jejich integrace do video dohledových systémů nebo systémů využívajících IP telefonii, díky čemuž je možné přenášet hlasové oslovení z jakéhokoli místa v rámci dané sítě.

„Reproduktor AXIS C3003-E je skutečně zařízení z oblasti IoT (Internet of Things, čili Internet věcí), jež poskytuje mnohé výhody, díky tomu, že je připojen do sítě,“ říká Peter Lindström, ředitel divize nových zařízení společnosti Axis. „Můžete například tomuto reproduktoru přiřadit běžné telefonní číslo a pak jej jednoduše vytočit – a můžete daný prostor oslovit. Jeho možnosti integrace jsou prakticky neomezené.

Jako doplnění celkové nabídky síťových video řešení společnosti Axis byl reproduktor AXIS C3003-E vyvinut v úzké spolupráci se zákazníky z oblasti dohledového videa. Mezi jeho hlavní přínosy patří nízké náklady na instalaci, snadná integrace a zaručená spolehlivost. Umožňuje zákazníkům snadno obohatit jejich dohledový systém o možnost ze vzdáleného místa promluvit a odvrátit tak kriminální jednání nebo jiné nežádoucí aktivity.

„Venkovní reproduktory ‚tlampačového typu‘ umožňují našim operátorům okamžitě zasáhnout do dění, jakmile nás analýza obrazu upozorní na narušení chráněných prostorů našich zákazníků,“ říká Lars Kämpe, ředitel obchodního rozvoje společnosti Securitas, která reproduktory instaluje prakticky na všech svých obvodových venkovních dohledových aplikacích. „Narušitel z místa obvykle uteče, dáme-li mu najevo, že byl spatřen. Šetří to náklady našim zákazníkům díky menšímu rozsahu způsobených škod a rovněž díky redukci zbytečných výjezdů.“

Reproduktor AXIS C3003-E je samostatný celek, jenž zvládá vše od přenosu signálu, jeho dekódování, zesílení až po reprodukci – to vše v jediném zařízení. Na rozdíl od mnoha analogových reproduktorů model AXIS C3003-E nevyžaduje připojení samostatného zesilovače nebo napojení na síťovou kameru, aby se mohl stát součástí sítě. A protože je funkční samostatně, může být umístěn kdekoli, což umožňuje flexibilní, rozšiřitelný a cenově efektivní přístup k plánování celého systému. Reproduktor podporuje napájecí protokol Power over Ethernet (PoE) umožňující napájení přes datovou síť, pročež není potřeba řešit externí napájení. Stačí reproduktor AXIS C3003-E připojit jedním síťovým kabelem a ten jej včlení přímo do systému zpracování obrazu a/nebo do telefonního systému přenosu hlasu přes datovou síť Voice over IP (VoIP).

AXIS C 3003E

Reproduktor nabízí vysoký akustický tlak pro zajištění srozumitelné řeči i na velkou vzdálenost. Díky vyspělému zpracování zvukového signálu umožňuje dosáhnout vysoce kvalitního akustického projevu. Inovativní funkcí u reproduktoru AXIS C3003-E je tzv. Auto Speaker Test, jenž dokáže zkontrolovat, zda je reproduktor plně funkční tím, že systému poskytne zvukovou odezvu.

„Společnost Securitas doposud pracovala s analogovými reproduktory,“ říká pan Kämpe. „U analogových reproduktorů jste však z principu vždy nejistí, protože nikdy na dálku nemůžete zjistit, zda skutečně fungují, jak mají. Reproduktor AXIS C3003-E nám umožňuje vzdáleně monitorovat jeho ‚srdeční tep‘ a mít pod kontrolou kvalitu zvuku. Tento reproduktor navíc podporuje protokol napájení po datové síti PoE, takže jeho instalace je snadnější a náklady na montáž jsou nižší. Navíc máme možnost využít předem nahraných hlášení. Díky reproduktoru společnosti Axis jsou možnosti, jak naši zákazníci mohou řešit konkrétní situace, mnohem širší.“

V odezvě na manuální či automatickou reakci na alarmovou událost může reproduktor AXIS C3003-E přehrát předem připravený zvukový soubor. Reproduktor se dodává s přednahranými audio soubory, jako jsou hlášení pro případy neoprávněného vstupu nebo nouze, a současně si do něj uživatel může nahrát svá vlastní hlášení.

Reproduktor je snadné integrovat do systémů pro zpracování obrazu. Mezi kompatibilní software patří aplikace od společností Aimetis Corp., Genetec, Milestone Systems a NICE Systems, jakož i AXIS Camera Station 4.20, která bude již brzy uvedena a která se zaměřuje na instalace malého a středního rozsahu. Dále je reproduktor AXIS C3003-E možné integrovat do systémů přenosu hlasu přes datovou síť Voice over IP (VoIP) využívající protokol SIP (Session Initiation Protocol), jenž uživatelům umožňuje reproduktor „zavolat“ a promlouvat skrze něj třeba z jejich mobilních telefonů. Jelikož je reproduktor AXIS C3003-E síťový produkt, lze jej selektivně adresovat, protože každý má v rámci své sítě jedinečnou IP adresu.

AXIS Comunication

Reproduktor AXIS C3003-E bude prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis k dispozici za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 10900 Kč od 9. dubna. (Autor: Axis Communications)

Fotografie a další informace může získat na adrese: www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=c3003e

Psali jsme také:

Axis kamery pomohly České zemědělské univerzitě zlepšit bezpečnost

Stratocaching - kamera AXIS F44 zaznamenala výstup balónu do stratosféry

Chytré kamery na fotbalové chuligány - už se neschovají v davu

Enkodéry - elixír mládí pro analogové kamerové systémy

Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů

Full HD kamera Axis P5415-E

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace