Situace kolem uprchlíků v Česku se mění. Lidé nabízejí pomoc a zvou uprchlíky

Situace kolem uprchlíků v Česku se mění. Lidé nabízejí pomoc a zvou uprchlíky
03 / 09 / 2015, 05:15

Ostraha české hranice je zapomenuta. Na nevládní organizace se obracejí lidé, kteří chtějí pomáhat uprchlíkům. Nabízejí ubytování, zaměstnání, podporu rodinám s dětmi či dobrovolnickou práci.

Vedení hlavního města Prahy chystá plán na pomoc uprchlíkům. Praha by se mohla postarat o 150 až 200 rodin s dětmi, řekl na dotaz ČTK náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Na toto téma dnes diskutovala městská rada. Konkrétní návrhy teprve připraví. Musí jim předcházet diskuse s odborníky a s městskými částmi, uvedl náměstek. (Zdroj: ceskenoviny.cz)

Postupy mění i česká cizinecká policie. Dosud všechny uprchlíky, kteří byli na našem území nelegálně, zajišťovala a převážela do uprchlických zařízení. Nově všichni Syřané, kteří měli být posláni do Maďarska na základě dublinských dohod, budou moci pokračovat dále do Německa, které o ně projevilo zájem. Ti Syřané, kteří jsou v zajišťovacím zařízení, budou v nejbližší době propuštěni. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

České dráhy připravily v Brně záložní lokomotivu a další posilové vozy pro případ, že by bylo nutné vypravit zvláštní vlak pro migranty. Ti se snaží dostat za západ Evropy a ke své cestě čím dál častěji využívají vlaky. „Hrozí, že k tranzitu masově využijí mezinárodní vlaky národního dopravce jedoucí především z Budapešti," obávají se České dráhy. Uprchlíci doufají, že se jim z Maďarska podaří dostat až do Německa.

Češi začali pomáhat, alespoň ředitelka Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) Magda Faltová včera uvedla: "Nabídek v poslední době přibývá. Týdně se hlásí zhruba 20 lidí, kteří nabízejí ubytování, zaměstnání, doprovod či pomoc s integrací. Situace se tak výrazně mění." (Zdroj: eurozpravy.cz)

Vznikají nové weby, kde je možné získat informace o pomoci. Jako rozcestník funguje stránka www.pomocuprchlikum.cz. Zájemci na ní najdou odkazy na sbírky Charity ČR pro uprchlíky i na humanitární pomoc v Sýrii, Iráku či na Ukrajině. (Zdroj: ceskenoviny.cz)

Autor českého webu zve uprchlíky ze Středního východu do Česka„Pokud utíkáte před válkou, hladomorem nebo terorem, můžete požádat o azyl v naší zemi – v České republice,“ stojí v úvodním textu. Autor chce podle zveřejněného textu motivovat především muslimské uprchlíky, aby se pokusili získat azyl právě v ČR. Mohlo by to podle něj přispět i k tomu, že se Češi migrantů přestanou bát, protože s nimi získají osobní zkušenost. (Zdroj: Novinky.cz)

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace