Situace ve Švédsku je "neudržitelná". Až polovina uprchlíků bude deportována zpět

Situace ve Švédsku je &quote;neudržitelná&quote;. Až polovina uprchlíků bude deportována zpět
04 / 07 / 2016, 19:45

Švédsko odmítne zhruba polovinu z rekordních 163 tisíc lidí, kteří v zemi loni požádali o azyl.

Podle zpravodajského portálu The Local to oznámil šéf švédského přistěhovaleckého úřadu Anders Danielsson. O stejném počtu hovořil již v lednu švédský ministr vnitra Anders Ygeman, který tehdy řekl, že vláda si bude muset k deportaci neúspěšných žadatelů najmout letadla. Celý proces ale může trvat až několik let, citoval Ygemana zpravodajský server BBC News.

Neúspěšní žadatelé o azyl dostávají od německé vlády až 700 EUR za dobrovolný návrat domů

Danielsson uvedl, že po eskalaci občanské války v Sýrii švédské úřady v průměru schvalovaly 70 procent žádostí o azyl a 30 odmítaly, před Sýrií to bylo naopak. „Liší se to země od země. Souhlas dostává sto procent Syřanů a Eritrejců, poté již poměr klesá pro Somálsko, Afghánistán, Irák a tak dále,“ řekl s tím, že pro loňský rok pak odhaduje celkovou úspěšnost asi padesát procent.

Švédská vláda se podle listu Dagens Industri obává, že mnoho neúspěšných žadatelů o azyl se nyní začne skrývat. "Máme před sebou náročný úkol. Budeme potřebovat více zdrojů a lepší spolupráci mezi úřady," podotkl Ygeman, "Existují obavy, že se neúspěšní žadatelé o azyl přesunou do podzemí a budou se skrývat, aby nemohli být deportováni. Pokládáme to za významné bezpečnostní riziko."

Jeden měsíc islámu a multikulturalismu ve Švédsku: únor 2016

Švédsko patří spolu s Německem a Rakouskem k zemím, které během současné migrační krize přijaly nejvíce žádostí o azyl. Situace ve Švédsku se ovšem podle premiéra Stefana Löfvena stala "neudržitelnou", a země proto musela zavést kroky vedoucí k omezení počtu přijímaných běženců včetně hraničních kontrol.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace