Škoda Kodiaq pro záchranáře

Škoda Kodiaq pro záchranáře
04 / 04 / 2017, 07:45

ŠKODA AUTO představila model ŠKODA KODIAQ komplexně upravený pro použití v systému rendez-vous Zdravotnické záchranné služby. Vůz je vyveden v odstínu RAL 1026 s vysoce odrazivými retroreflexními prvky dle požadavků zákona č. 296/2012 Sb., vybaven sadou nejmodernější lékařské techniky a připraven pro zástavbu dalších prvků dle potřeb a přání zákazníků.

Demonstrační vůz ŠKODA KODIAQ je osazen nejmodernější majákovou a výstražnou technikou, přičemž některé z vysoce svítivých LED prvků jsou v České republice použity a homologovány vůbec poprvé. ŠKODA tímto modelem navazuje na bohatou historii z výroby záchranářských a sanitních vozů.

Škoda Kodiaq

​„Jsem velmi rád, že již tak krátce po úspěšném vstupu modelu ŠKODA KODIAQ na trh můžeme představit speciálně upravenou verzi vozu pro záchrannou službu. Robustní mechanika a prostorný interiér vozu KODIAQ umožňují zástavbu nejrůznější specializované techniky a širokou škálu využití nejen zdravotníky a ostatními složkami Integrovaného záchranného systému, ale i mnohými dalšími subjekty jako pohotovostní či zásahové vozidlo,“ říká Miroslav Bláha, vedoucí prodeje ŠKODA AUTO Česká republika.

Speciálně upravený model ŠKODA KODIAQ je dle vyhlášky č. 296/2012 Sb. proveden ve výrazném odstínu RAL 1016 s retroreflexními plochami ve formě pravidelně se střídajících obdélníkových polí zelené a žluté barvy a nápisem Zdravotnická záchranná služba na bocích vozidla z vysoce kvalitního materiálu Reflexitte Flexibright VC 612. Z tohoto vysoce světloodrazivého materiálu jsou provedeny také dvě tzv. hvězdy života a označení zadní části vozu ve formě oranžovo-žlutých šikmých pruhů.

Škoda Kodiaq

Vůz je vybaven nejmodernějšími plně LED výstražnými zařízeními dle ECE 65 a EHK 10. Světelná technika Whelen z nejmodernějších vysoce svítivých diod zahrnuje mimo jiné modrá světla v masce chladiče, v předních blatnících i pátých dveřích vozu. Střecha vozu je osazena hi-tech světelnou majákovou rampou nejvyšší řady Whelen Legacy, kterou doplňuje siréna o výkonu 100 W a stejně výkonný reproduktor. Za zadním oknem vozu je namontována plně programovatelná tzv. sváděcí světelná alej, která umožňuje dopravní signalizaci.

Model ŠKODA KODIAQ pro použití v setkávacím systému rychlé lékařské pomoci je dále vybaven posílenou a rozšířenou elektroinstalací, zahrnující mimo jiné přípojku 230V s mřížkovým odpojením při startu a zástrčkou PowerAirBox včetně přípojného kabelu, dvěma anténami pro komunikační zařízení (Motorola, Matra), LED svítilnami, několika CL zásuvkami, nabíječkou, předehřevem motorového oleje, druhou 70 Ah baterií či dodatečným pojistkovými skříněmi.

Specializovaná výbava dále zahrnuje například výsuvný modul systému Carmo Sortimo pro lékařské vybavení, různé úchytné popruhy, hasicí přístroj i odolnou dělící přepážku.

Z lékařské techniky je vůz vybaven například záchranářskou sadou Weinmann, zahrnující mimo jiné špičkový defibrilátor, odsávačku, plicní ventilátor či lékařskou sadu první pomoci.

Představený vůz ŠKODA KODIAQ v záchranářském provedení vychází z výbavy Ambition a pohání jej nejžádanější pohonné ústrojí na domácím trhu: motor 2,0 TDI o výkonu 140 kW v kombinaci s pohonem všech kol a dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG. Zásahový vůz lze osadit pohonným ústrojím dle přání zákazníka.

„ŠKODA představením demonstračního vozu KODIAQ v záchranářském provedení dokazuje svoji kompetenci k dodávkám speciálně upravených vozů v nejvyšší kvalitě pro široké spektrum zákazníků,“ doplňuje Miroslav Bláha. S ohledem na některé společné atributy zástaveb je ŠKODA připravena upravit model KODIAQ mimo jiné jako velitelský vůz pro Hasičský záchranný sbor, speciál pro Policii České republiky i městské policie a další nejen záchranářská odvětví.

Zdroj: ŠKODA AUTO

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.