Skončí jízda ruských motorkářů u soudu? Noční vlci požadují od EU náhradu škody

Skončí jízda ruských motorkářů u soudu? Noční vlci požadují od EU náhradu škody
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
07 / 05 / 2015, 07:15

Peripetie kolem jízdy motorkářského klubu Noční vlci budou mít dohru u soudu.

Členové motorkářského klubu mají v úmyslu zažalovat Evropskou unii o tři miliony rublů (60.000 dolarů) jako náhradu za škody za problémy způsobené při vstupu do schengenského prostoru v rámci jejich jízdy "Moskva-Berlín".

Uvedl to ve středu šéf celé jízdy Andrej Bobrovský: "V podstatě zcela bezdůvodně zkompromitovali jména našich členů tím, že je označili z neznámých důvodů za "bandity". Kromě toho bychom samozřejmě chtěli, aby nám nějakým způsobem nahradili výdaje, které byly spojeny s organizací jízdy". (Zdroj: sputniknews.com)

Server BBC News včera informoval, že berlínský soud zrušil původní zákaz o vstupu ruských motorkářů na území SRN a povolil jízdu Nočních vlků k oslavám porážky nacismu ve druhé světové válce. Německá federální policie původně zamítla jejich vjezd stejně jako Polsko s odůvodněním "bezpečnostních rizik".

Ve skutečnosti se jednalo o politické rozhodnutí v souvislosti se sankcemi USA a EU za jejich údajnou aktivní účast na Krymu, kdy byl klub obviňován za nábor separatistických rebelů v bojích na východní Ukrajině.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.