Šaría, nebo zákony? 900 migrantů upřímně odpovědělo v průzkumu Akademie věd

Šaría, nebo zákony? 900 migrantů upřímně odpovědělo v průzkumu Akademie věd
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: migranti
03 / 02 / 2017, 12:30

Rakouská Akademie věd provedla mezi imigranty rozsáhlý průzkum , jehož cílem bylo zjistit, zda je respondentům nadřazeno náboženské nebo světské právo.

Vzorek byl učiněn na 900 imigrantech ze zemí jako je Afghánistán či Irák. Z průzkumu vyplývá, že 40% respondentů nadřazuje náboženské právo sekulárnímu a stejné procento rovněž odpovědělo, že lidé na Západě na žijí ,,až moc" liberálně a že mají ,,až příliš mnoho" svobody.

Zajímavé jsou ale i další výsledky. V průměru jedné z pěti žen by podle respondentů nemělo být dovoleno pracovat. Čtyři z pěti migrantů odpovědělo, že muži a ženy jsou si sice rovni, ale ženy by měli v Rakousku chodit zahalené.

Zajímavý je také fakt, že ,necelých 40% respondentů si myslí, že by měly být striktně oddělené nejen plavecké kurzy chlapců a dívek, ale také gymnastické.

Další část průzkumu se týkala náboženství. 61% uprchlíků se považuje za zbožné a tři z deseti se pak modlí pětkrát denně. 83% respondentů pak jsou ochotní v nějaké formě koexistovat s dalšími náboženstvími, nicméně 45% nadřazuje islám ostatním náboženstvím.

Rakousko v posledních letech registruje zvýšený příliv migrantů. V roce 2015 se ucházelo v zemi zhruba 90 000 o azyl.

 

psali jsme:

Mladí Angličané považují imigraci za nedůležité téma, ukázal průzkum

související:

Na 55 procent Němců si stále přeje Merkelovou za kancléřku

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.