Skoro půlka Čechů hodnotí ekonomickou stuaci země pozitivně

Skoro půlka Čechů hodnotí ekonomickou stuaci země pozitivně
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: Ilustračný obrázok
24 / 03 / 2018, 06:30

Ekonomickou situaci v České republice hodnotí pozitivně 45 procent obyvatel.

Opačný názor zastává 16 procent lidí. Vyplývá to z únorového průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Životní úroveň své domácnosti považuje za dobrou více než polovina Čechů.

Za dobrou označilo ekonomickou situaci v zemi 39 procent účastníků průzkumu. Podle dalších šesti procent je stav dokonce velmi dobrý. Naopak za špatnou považuje hospodářskou situaci země 14 procent respondentů a další dvě procenta ji hodnotila jako velmi špatnou. Zbytek dotázaných buď nevěděl, nebo volil odpověď "ani dobrá, ani špatná."

Oproti výsledkům lednového průzkumu nenastala v únoru podle CVVM žádná statisticky významná změna. Při meziročním srovnání už ale rozdíl patrný byl. Loni v únoru hodnotilo ekonomickou situaci Česka pozitivně 37 procent lidí, tedy o osm procentních bodů méně než letos.

Pokud jde o životní úroveň vlastní domácnosti, 45 procent dotázaných ji letos v únoru označilo za dobrou, a dalších devět procent za velmi dobrou. Za špatnou považuje životní úroveň své domácnosti 11 procent Čechů a dvě procenta volila odpověď "velmi špatná."

Také v tomto případě se výsledky od ledna významněji nelišily. Srovnatelné zastoupení názorů zaznamenali sociologové také před rokem.

Průzkum CVVM se konal v období od 3. do 15. února. Zapojilo se do něj 1119 osob ve věku od 15 let.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.