Skoro stovka hasičů likvidovala požár průmyslové haly v Chrastavě

Skoro stovka hasičů likvidovala požár průmyslové haly v Chrastavě
Autor fotografie: JSDHO Hrádek nad Nisou|Popisek: Požár
28 / 02 / 2021, 09:00

Hasičský sbor zasahoval v pátek v Chrastavě, kde hořela výrobní hala průmyslového objektu.

Bezmála stovka hasičů bojovala v pátek po poledni s požárem výrobní haly průmyslového objektu v Chrastavě. Na místo bylo povoláno 21 profesionálních a dobrovolných jednotek, které společnými silami postupně zdolali požár. Z objektu muselo být evakuováno zbruba 100 osob.

Vedeno bylo 11 útočných vodních proudů ve 3 bojových úsecích. Zřízeno bylo i 1 čerpací stanoviště. Lokalizace požáru nastala okolo půl šesté hodiny večerní. Hasiči pokračovali v likvidačních pracích i přes noc.

Vyšetřovatelé příčin vzniku požáru se na místo dostavili včera po poledni. Předběžně odhadnutá škoda způsobená rozsáhlým požárem činí 100 milionů korun.

 

Zdroj: FB Hasičský záchranný sbor ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.