Skoro třetina Rusů si myslí, že válka s USA je v budoucnu možná

Skoro třetina Rusů si myslí, že válka s USA je v budoucnu možná
Autor: pixabay.com|Popisek: válka
21 / 04 / 2017, 12:00

30% Rusů se domnívá, že válka s USA je v budoucnu možná, ukázal to průzkum.

30% Rusů se domnívá, že válka s USA je v budoucnu možná, ukázal to průzkum. Podle průzkumu, který byl realizován těsně po americkém úderu na syrskou základnu 11.-12. dubna, si přibližně třetina Rusů myslí, že je možné vypuknutí války Ruska s USA. Zjistilo to v anketě, která zahrnovala 1 200 respondentů, výzkumné centrum VTSIOM.

Z respondentů, kteří na otázku, zda je v budoucnu možné propuknutí americko-ruského konfliktu, odpovědělo 16% z nich, že je to ,,vysoce pravděpodobná možnost". 14% těch, kteří se šetření zúčastnili, pak odpovědělo, že ,,válka je už v plném proudu". Polovina z 1 200 respondentů má však opačný názor. Podle 16% z nich je tato možnost ,,nemožná" a podle 47% nepravděpodobná.

VTSIOM zkoumal i postoj Rusů k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Podle výzkumného centra se vztah k Trumpovi ,,drasticky" změnil útokem na syrskou základnu Šajrat 7. dubna. 39% respondentů z Trumpem a jeho kroky nesouhlasí, zatímco v březnu, tedy ještě před měsícem, to bylo pouze 7%. Dalších 38% lidí, kteří se ankety zúčastnili, odpovědělo, že je jim to jedno. Více než 55% respondentů se domnívá, že nevidí žádnou změnu americko-ruských vztahů od té doby, co Trump nastoupil do Bílého domu. Jen 5% si pak myslí, že nasatala změna k lepšímu.

 

psali jsme:

Třetina Rusů se bojí amerického útoku

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace