Skupina mladých jihoameričanů posekala mačetou průvodčího v milánském vlaku

Skupina mladých jihoameričanů posekala mačetou průvodčího v milánském vlaku
Autor fotografie: Milánská policie|Popisek: Foto útočníků
17 / 06 / 2015, 12:45

Přepadení se stalo ve čtvrtek 11. června na milánské zastávce Villapizzone. Místní si stěžují na obrovský nárůst kriminality, především ilegálních imigrantů, kteří se pohybují kolem autobusových a vlakových nádraží.

Při nástupu do vlaku kontroloval průvodčí jízdenky i od skupiny asi pěti jihoamerických mladíků. Ti mu je odmítli ukázat a jeden z nich bez varování vytáhl z batohu mačetu a začal průvodčího sekat, kolegu, který mu přispěchal na pomoc, těžce zranil na hlavě. Hned potom, co oba nechali zakrvácené ležet na nástupišti, utekli. Místní policii se podařilo tři z nich dostihnout a umístili je do vazby. Není zřejmé, zda útočníci usekli průvodčímu ruku přímo na místě, nebo, zda o ni přišel až v nemocnici. 

Zdroj YouTube

Zdroj YouTube, askanews 

Před vyšetřujícím soudcem uvedl jeden z nich: "Je mi to líto, omlouvám se....Byl jsem opilý a jako ve snách a chtěl jsem ho jen vystrašit." Přiznal svoji chybu, ale současně se snažil ospravedlnit tento brutální čin. Mladíci patří ke gangu, který je známý svou brutalitou a byli již několikrát stíhání italskou policí. 

Zdroj: ilgiornale.it

Tagy článku