Skutečně je "Clintonová ve skvělé kondici a je schopna vykonávat úřad hlavy státu"?

Skutečně je &quote;Clintonová ve skvělé kondici a je schopna vykonávat úřad hlavy státu&quote;?
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), neverbutterfly
12 / 09 / 2016, 06:00

Clintonovou v New Yorku postihly "mdloby z přehřátí."

New York (ČTK)- Demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou postihly mdloby během včerejšího pietního shromáždění v New Yorku, věnovaného uctění památky obětí teroristického útoku ze září 2001. Oznámila to televize Fox News. Volební štáb podle agentury Reuters potvrdil, že Clintonovou postihly mdloby z horka, ale už se cítí "mnohem lépe". Její lékař ale později uvedl, že Clintonové byl v pátek diagnostikován zápal plic.

Teploty se v největším americkém městě pohybovaly těsně pod třiceti stupni Celsia. Bývalá první dáma strávila na pietním shromáždění ve stoje asi půldruhé hodiny.

Devětašedesátiletá Clintonová vzpomínkové shromáždění předčasně opustila. Cestou do přistaveného vozu se jí podle Fox News podlomila kolena, ztratila botu a do auta jí pomohli tělesní strážci. "Zjevně ji postihly zdravotní problémy," konstatovala televize.

Clintonová si v prosinci 2012 přivodila pádem otřes mozku, když ztratila vědomí. Podle lékařů šlo o následek žaludeční nevolnosti a dehydratace.

V polovině srpna se v amerických médiích objevila zpráva, že Clintonová utrpěla v červnu na veřejnosti epileptický záchvat. Informace poukazovala na video, na němž je vidět, jak při rozhovoru s novináři chvíli nepřirozeně cuká hlavou. Videonahrávka se objevila na internetu a odvysílaly ji také některé televize.

V červenci nicméně lékaři zveřejnili zprávu o jejím zdravotním stavu, podle níž je Clintonová ve skvělé kondici a je schopna vykonávat úřad hlavy státu.

Tagy článku