Šlachtova Agáta ještě nevečeřela. Zařízení, které může používat pouze policie a BIS, si nyní ,,půjčuje" i Celní správa

Šlachtova Agáta ještě nevečeřela. Zařízení, které může používat pouze policie a BIS, si nyní ,,půjčuje&quote; i Celní správa
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: policie
03 / 03 / 2017, 09:00

Robert Šlachta, bývalý ředitel ÚOOZ, má k dispozici odposlouchávací zařízení Agáta, které může používat pouze policie a BIS.

Server Svobodné fórum informuje o tom, že po příchodu Roberta Šlachty na Celní správu, jež spadá pod ministerstvo financí, vzniká zvláštní útvar, která má k dispozici mimořádné techické i finanční možnosti.

Svobodné fórum uvedlo, že Celní správa má intenzivně využívat prostorové odposlechy i odposlechy telefonů. To umožňuje nejmodernější zařízení Agáta, které legálně používá Policie ČR a BIS. Zařízení umožňuje i zachytit signál všech mobilních telefonů v širokém okolí, rozeznat čísla SIM, dekódovat šifrované obsahy hovorů nebo číst SMS.

Celní správa si ji má půjčovat. Zatím se však neví přesně k čemu. To, že na Celní správě vzniká další speciální útvar, napovídá i fakt, že Šlachta dostal k dispozici také větší počet podřízených a vyšší rozpočet, než měl Šlachta na ÚOOZ.

Bývalý šéf tohoto útvaru si má podle Forum24 také stahovat některé někdejší spolupracovníky na ÚOOZ, nyní například Jiřího Komárka, bývalého šéfa ostravské expozitury ÚOOZ. Andrej Babiš si tak podle některých zdrojů vytváří svoji soukromou policii, která je však placena ze státních peněz.

Server Forum24 uvádí, že, že Celní správa byla posledních 25 let přísně apolitická. To už nyní tak nemusí úplně platit., protože právě ministr financí a šéf hnutí ANO, ji měl zpolitizovat.

 

psali jsme:

Šéf ÚOOZ Šlachta dnes končí u policie. Po 26 letech

 

Zdroj: forum24.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.